You are currently viewing II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2023

II NIEDZIELA ZWYKŁA 15.01.2023

    Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszych rodzinach: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo. Dziękujemy wszystkim, którzy otwierają przed nami drzwi swoich domów. W zakrystii można jeszcze zaprosić kapłana z kolędą. Program kolędy jest zamieszczony w gablocie przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku niedociągnięć organizacyjnych z naszej strony.

    W środę (18.I.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Zachęcamy do składania intencji dziękczynnych i błagalnych na nowennę do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

    W czwartek (19 .I.) serdecznie zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie duszpasterstwa TALENT. O godz. 1800 Msza święta w intencji uczestników Duszpasterstwa, a następnie spotkanie formacyjne.

    W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Wszystkich, a szczególnie dziadków i babcie zapraszamy do naszego Sanktuarium na KONCERTY KOLĘD. Pierwszy, organizowany przez Publiczną Szkołę Muzyczną w Gdowie, odbędzie się w sobotę wieczorem o godz. 1845. Drugi , na który zapraszają Chór i Orkiestra
PRO GDOVIA, odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godz. 1900.

    Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, a piątki od 730 do 1800. Prosimy również Róże Różańcowe o prowadzenie Różańca każdego dnia o 1730.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Od Nowego Roku cena Gościa Niedzielnego wynosi 10 zł.

    Proszono o przekazanie zaproszeń:

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie zaprasza do udziału w programie „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2023. Program skierowany jest do seniorów w wieku 65 lat. Osobom chętnym do udziału w programie będą użyczane bezpłatnie na rok 2023 „opaski bezpieczeństwa”, połączone z centrum teleopieki medycznej. Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdowie ul. Myślenicka 145 w terminie do 22 stycznia 2023 roku.

    OSP Niegowić w przyszłą niedziele organizuje zbiórkę krwi w strażnicy w godzinach od 900 do 1300.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Maria Kaleta z Bilczyc oraz Śp. Jerzy Konieczny z Gdowa Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.