You are currently viewing III NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2023

III NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2023

    W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Papieża Franciszka Listem Apostolskim «Aperuit illis». Nie jest to przypadek – pisze w tym dokumencie Papież Franciszek – celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności”.

    Dziś o godz. 1900 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Chór i Orkiestra
PRO GDOVIA W związku z koncertem Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie dziś od godz. 1730. Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy kolędować: na Mszy świętej o godz. 930 z chórem TUTTE LE CORDE, na Mszy świętej o godz. 1100 z ORKIESTRĄ DĘTĄ GMINY GDÓW oraz na Mszy świętej o godz. 1230 z CHÓREM PARAFIALNYM z parafii św. Wojciecha w Osieczanach. Zapraszamy do wspólnego kolędowania.

    Dobiega końca czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów, dając świadectwo wiary i przynależności do Kościoła, którego głową jest Chrystus. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku niedociągnięć organizacyjnych z naszej strony. Rodziny, które złożyły zapraszania później odwiedzimy w najbliższym tygodniu,. Jeżeli, ktoś został pominięty, a złożył zaproszenie, przepraszamy i prosimy o kontakt w zakrystii.

    W środę (25.I.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Zachęcamy do składania intencji dziękczynnych i błagalnych na nowennę do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

    Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Marek Czech ze Zręczyc oraz Śp. Jan Daniel z z Gdowa Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.