You are currently viewing IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01.2023

    Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaprosili nas z kolędą. W poprzednich dwóch latach zaproszeń było 300, a w tym roku 1320 co stanowi około połowy domów w naszej parafii. Pragniemy podziękować wszystkim za okazaną nam życzliwość, wspólną modlitwę a także za złożone ofiary. Część z ofiar jest przekazywanych na duszpasterstwo w diecezji, część na duszpasterstwo w parafii, a część do dyspozycji kapłanów. Dziękujemy także naszym ministrantom za wiele czasu i trudu włożonego przez nich w kolędowanie. Gdyby jakieś zgłoszenie zostało przeoczone, gorąco przepraszamy i prosimy zainteresowane osoby o kontakt telefoniczny.

    W poniedziałek (30.I.) kancelaria będzie nieczynna, natomiast administracja cmentarza będzie czynna tylko w poniedziałki od 1600 do 1800 lub w innym czasie po telefonicznym umówieniu

    W środę (15.II.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Zachęcamy do składania intencji dziękczynnych i błagalnych na nowennę do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

    W czwartek (2.II.) będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego oraz
XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte będą sprawowane o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800 w Gdowie i o 1700 w Zagórzanach Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Zebrana składka zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Z racji I czwartku zapraszamy na modlitwę uwielbienia po Mszy świętej wieczornej.

    W I piątek (3.II.) okazja do spowiedzi, z racji I piątku miesiąca, rano od godz. 600 i po południu od godz.1500. Msze święte o godz. 630, 1600i 1800.

    W sobotę (4.II.) z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta dla starszych
i chorych i samotnych, wcześniej okazja do spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy zgłoszenia w zakrystii lub w kancelarii.
Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1720. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    Od przyszłej niedzieli (5II.) rozpoczniemy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające przez trzy kolejne niedziele Wielki Post. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej o godz. 1230 do Mszy świętej wieczornej. Porządek adoracji umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Bartłomiej Kostuch z Fałkowic. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Naszą troskę o wzrost świętości polecajmy opiece św. Michała Archanioła.