You are currently viewing V NIEDZIELA ZWYKŁA (05.02.2023)

V NIEDZIELA ZWYKŁA (05.02.2023)

    Rozpoczynamy dziś czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1330 do 1800. Chciejmy spotkać Jezusa twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa. Plan adoracji w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

    W środę (8.II.) o godz. 1800 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

    W sobotę (11.II.) przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 930, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi od godz. 900.

    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone 2 lutego jako wsparcie dla zakonów kontemplacyjnych. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na cele gospodarcze i prace remontowe przy naszym kościele. Bóg zapłać za wszelką pomoc i życzliwość.

    Życzymy wszystkim parafianom błogosławionej niedzieli, a solenizantom nadchodzącego tygodnia opieki świętych patronów i wielu Bożych łask. Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.