You are currently viewing VI NIEDZIELA ZWYKŁA (12.02.2023)

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (12.02.2023)

    „Błogosławieni słuchający Pana” – te słowa refrenu Psalmu dziś śpiewanego ukazują nam drogę ku prawdziwej mądrości i szczęściu na całą wieczność. Znakiem tego, że chcemy wzrastać w zaufaniu Bogu może być nasz udział w nabożeństwie 40-godzinnym, które przeżywamy już drugą niedzielę lub dar codziennej modlitwy różańcowej, którą podejmujemy w naszym sanktuarium o godz. 1730. Zapraszamy członków poszczególnych Róż Różańcowych do prowadzenia modlitwy w wybrane dni miesiąca. Porządek nabożeństwa 40-godzinnego podany jest w gablocie i na stronie internetowej.

    W nocy W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia odnotowano w Turcji i Syrii, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Dla wielu mieszkańców krajów, które od lat borykają się z ogromnymi problemami, utrata dobytku czy zdrowia w jest jak wyrok. Nie poradzą sobie bez pomocy z zewnątrz. Ofiarom katastrofy pomoc niesie Caritas Polska Naszymi ofiarami do puszek przed kościołem możemy pomóc poszkodowanym.

    We wtorek (14. II.) święto Świętych: Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy. W tym dniu zapraszamy na kolejną Mszę świętą w intencji Ojczyzny o godz. 700. Wspominając również św. Walentego  w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach, aby ich miłość była objawieniem miłości Boga do człowieka.

    W środę (15.II.) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

    W czwartek (16.II.) serdecznie zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa TALENT. O godz. 1800 Msza święta w intencji uczestników Duszpasterstwa, a następnie spotkanie formacyjne na plebanii.

    W sobotę (18.II.) będzie czynna w kancelarii Poradnia Życia Rodzinnego od godziny 1500.

    Po Feriach zapraszamy na spotkania:

  • Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 wraz z rodzicami w środę o godz. 1800
  • Kandydatów do bierzmowania z klasy 7 w ramach grup we wtorek i w środę po Mszy świętej.
  • Ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 900
  • Scholistki i Scholistów oraz kandydatki i kandydatów do scholii w sobotę o godz. 1000.
  • Młodzież zapraszamy na spotkania bądź Grupy Apostolskiej VIA w piątki o godz. 1900 lub Oazy w soboty o godz. 1900.
  • Grupa biblijna ma swoje spotkania we wtorki o godz. 1900, a chętnych do pogłębiania swojej wiary zapraszamy na spotkania w czwartki o godz. 1900.

    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer miesięcznika STAŚ, oraz Niedziela i Gość Niedzielny.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, także te złożone dziś w kopertach na prace remontowe w parafii.

    Proszono o przekazanie dwóch ogłoszeń:

    Sołtys Fałkowic wraz z KGW Fałkowice zapraszają na kiermasz ciast dla Mariusza Marciniaka z Fałkowic w przyszłą niedzielę 19 lutego od godz. 800 przy Fundacji Mk 12.31 naprzeciw kościoła. Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane na pokrycie kosztów leczenia.

    Wójt Gminy Gdów informuje, że od 13 lutego br. zostaje wznowiony nabór wniosków na zakup preferencyjny węgla kamiennego dla gospodarstw domowych w II transzy. Wnioski można składać na Dzienniku podawczym Urzędu Gminy Gdów.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Stefania Górka i Śp. Maria Wróbel z Bilczyc oraz Śp. Marian Cygal z Fałkowic. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

    Wszystkim obecnym na liturgii życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi. Naszą troskę o wzrost zaufania Bogu polecajmy opiece św. Michała Archanioła.