You are currently viewing VII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.02.2023)

VII NIEDZIELA ZWYKŁA (19.02.2023)

    Od dnia 24 lutego 2022 r. kiedy Rosja rozpoczęła wojnę na Ukrainie mija prawie rok. W tym czasie nasza Ojczyzna i wielu z nas indywidualnie w poczuciu ludzkiej solidarności i w duchu chrześcijańskiej miłości spieszymy z różną pomocą mieszkańcom Ukrainy. Pomoc materialna jest ważna. Nie zapominajmy jednak o pomocy duchowej ogarniając modlitwą, tych którzy już ucierpieli w wyniku działań wojennych, by mogli podźwignąć się z nieszczęścia, które ich spotkało i by nastał upragniony pokój na Ukrainie i na całym świecie. Okazją do modlitwy niech będzie nabożeństwo 40-godzinne, które przeżywamy od 1330 do 1800. Dziś również rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

    W środę (22. II.) – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszej parafii w następującym porządku: w Gdowie o godz. 630, 800,930, 1600 oraz po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiamy o godz. 1800, w Zagórzanach o godz. 1700.

    W czwartek (23.II.) zapraszamy na Mszę święta o godz. 1800 i spotkanie uczniów klas IV wraz z rodzicami.

    W piątek (24.II.) wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dorosłych i młodzież o godz. 600 i 1845, a dzieci o godz. 1530. Droga Krzyżowa w Zagórzanach w czwartki o godz. 1700.

    Naszą modlitwą otoczmy ks. Krzysztofa Porosło, który w dniach od 5 do 8 marca br. będzie prowadził w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Módlmy się również za młodzież klas VIII, która 9 marca przez posługę ks. Bp. Janusza Mastalskiego na Mszy świętej o godz. 1800 przyjmie sakrament bierzmowania.

    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer dwumiesięcznika TRWAJCIE W MIŁOŚCI, oraz Niedziela i Mały Gość i Gość Niedzielny.

    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię. Taca inwestycyjna – 7.750 zł. Dla potrzebujących pomocy w Turcji i Syrii do puszek złożono 14.237 zł  Bóg Zapłać!

    Wszystkim obecnym na liturgii życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski do wzrostu w świętości i budowania pokoju