You are currently viewing II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (05.03.2023)

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (05.03.2023)

    Dziś w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. dr Krzysztof Porosło Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej. Msze rekolekcyjne z nauką o godz. 630, 930 i 1800, a w Zagórzanach o 1700. W czasie rekolekcji nie ma Mszy św. o godz. 700. Do udziału w rekolekcjach zapraszamy wszystkich parafian. Nauki rekolekcyjne dla młodzieży bierzmowanej o godz. 1930.

    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w Gdowie o godz. 1700, a w Zagórzanach o 1550. Droga Krzyżowa w piątek dla dorosłych i młodzieży o godz. 600 i 1845, dla dzieci o godz. 1530. W Zagórzanach w czwartek o godz. 1700.

    Próba tworzącego się chóru parafialnego, na którą wszystkich, którym w sercu gra muzyka serdecznie zapraszamy, będzie we wtorek (7.III.) o godz. 1915.

    W środę (8.III.) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie o godz. 1745, po niej Msza święta o godz. 1800. W tym dniu, na zakończenie rekolekcji, naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć dzieła duszpasterskie prowadzone przez ks. Krzysztofa.

    W czwartek (9.III.) ksiądz biskup Janusz Mastalski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas 8 naszej parafii na Mszy świętej o godz. 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu będzie od godz. 1630 do 1730. Kandydatów do bierzmowania, których jest prawie 100 obejmijmy naszą serdeczną modlitwą.

    Dziękujemy za wszystkie ofiary na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Za tydzień II niedziela miesiąca – składka na tacę przeznaczona jest na cele gospodarcze w parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer dwumiesięcznika TRWAJCIE W MIŁOŚCI. Przed kościołem można nabyć baranki wielkanocne caritasu jako pomoc dla seniorów i uchodźców. Koszt 8 zł.

        Dwa zaproszenia:

    W sytuacji, którą przeżywamy orędzie o Bożym Miłosierdziu niesie światło nadziei dla umęczonego świata. Tylko w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. Jezus pragnie, aby orędzie o miłosierdziu dotarło do wszystkich ludzi. Zapraszamy do głoszenia orędzia o Bożym Miłosierdziu przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 15 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próbę do tego wydarzenia w sobotę 11 marca br. o godz. 1530 w sali gimnastycznej byłej podstawówki. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

    Zapraszamy dzieci i młodzież na Wakacje z Bogiem w Drveniku na Chorwacji w dniach 0d 24.06 do 4.07.br. Koszt 480 euro i 500 zł. Bliższe informacje u ks. Proboszcza

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień wielkopostnej drogi ku pełni rozumienia tajemnicy Chrystusa. Prośmy świętego Michała Archanioła o pomoc w walce z pokusami i o dar pokoju.