You are currently viewing I Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Czarna (26.03.2023)

I Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Czarna (26.03.2023)

 

    Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Zasłonięte krzyże, trwająca agresja oszczerstw na osobę św. Jana Pawła II i wartości, które głosił, sprawiają, że możemy w tym czasie pełniej doświadczać osamotnienia, które Chrystus przeżywał w swojej męce. Starajmy się o większe skupienie, wygospodarowując choć chwilę w ciągu dnia, na krótkie rozważanie męki Pańskiej.

    W środę 29 marca br. rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje wielkopostne dla uczniów Szkół Podstawowych z naszej parafii. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Marcin Rozmus Moderator Grup Apostolskich naszej Archidiecezji wraz z młodzieżą, która będzie się dzielić swoją wiarą. Rekolekcje odbędą się w Gminnej Hali Sportowej w dwóch grupach: o godz. 915 klasy I – III, a o 1030 klasy IV – VII. W związku z rekolekcjami zwracamy się z gorącą prośbą do rodziców, zwłaszcza Tatusiów, o pomoc w rozłożeniu na hali 300 krzeseł dla dzieci. Krzesła muszą być rozkładane i składane codziennie, ponieważ na hali popołudniu odbywają się treningi. Potrzeba 7 do 10 osób na godz. 800 w środę, czwartek i piątek do rozłożenia krzeseł. Już dziękujemy wszystkim za pomoc. Ks. Marcina, młodzież i dzieci chciejmy objąć naszą modlitwą.

    Serdecznie dziękujemy za liczny udział w nabożeństwach wielkopostnych. W najbliższy piątek 31 marca wieczorem o godz. 1900 zapraszamy na inscenizowaną Drogę Krzyżową przygotowaną przez grupę młodzieżową z naszej parafii. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy na Drogę Krzyżową ze św. Janem Pawłem II
w 18. rocznicę jego odejścia do „domu Ojca”. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 1900 przy pomniku ks. Karola Wojtyły. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Przez modlitwę chcemy pokazać, że św. Jan Paweł II jest ważnym świadkiem wiary dla naszego dekanatu i wielu z nas.

    W sobotę (1.IV.) z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach, nie tylko z racji I soboty ale również z okazji świąt wielkanocnych odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii w kancelarii. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1720. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Uroczysta procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 1100. Spowiedź przed świętami w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek 4 kwietnia br.

    Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika STAŚ oraz Gość Niedzielny Ekstra poświęcony ks. Franciszkowi Blachnickiemu założycielowi Oazy. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień rozpoczętego tygodnia.