You are currently viewing NIEDZIELA PALMOWA (2.04.2023)

NIEDZIELA PALMOWA (2.04.2023)

 

    Męka Pańska, której opis dziś słyszymy przypomina nam wypełnienie zapowiedzi Symeona, który mówił do Maryi, że Chrystus to : „Znak, któremu sprzeciwiać się będą.” Dramat odrzucenia Chrystus trwa nieustannie, szczególnie tam, gdzie toczy się wojna lub niszczone jest dobre imię człowieka. Chcemy dawać świadectwo prawdzie. „Znak, któremu sprzeciwiać się będą” to temat Drogi Krzyżowej ze św. Janem Pawłem II na którą dziś w 18. rocznicę jego odejścia do „domu Ojca” serdecznie zapraszamy. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 1900 przy pomniku ks. Karola Wojtyły. Inne wydarzenia związane z 18. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II to:

  • Koncert „Nie zastąpi Ciebie nikt” realizowany przez TVP oraz Polskie Radio i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II na rynku w Wadowicach od godz. 1800
  • Spotkanie pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie organizowane przez Archidiecezję Krakowską od godz. 2000. Osoby, które nie mogą być w tym dniu przy Franciszkańskiej 3, zachęcamy do duchowej łączności i do zapalenia świec w oknach domów czy mieszkań o godz. 2137. Ten drobny gest będzie znakiem pamięci i wdzięczności Papieżowi Polakowi.

W kościele będzie także możliwość indywidualnej modlitwy do godz. 2200.

    W wielki wtorek (4.IV.) DZIEŃ SPOWIEDZI w naszej parafii od 800 do 1200
/przerwa od 930 do 1015/ i od 1500 do 1900
/przerwa od 1630 do 1715/.
W tym dniu całodzienna adoracja Najświętszego Sakramenty. Zachęcamy gorąco do osobistego dziękczynienia Chrystusowi za łaskę Sakramentu Pokuty. Komunia święta nie będzie udzielana.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

Cały program Triduum jest w folderach, w gablocie i na stronie internetowej parafii.

    WIELKI CZWARTEK (6.IV.) – dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii.
MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ W GDOWIE o GODZ. 1900, A W ZAGÓRZANACH O GODZ. 1700

Na zakończenie liturgii nastąpi  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 2400..Od godz. 2300 z racji I czwartku miesiąca modlitwę będzie prowadzić grupa Uwielbienia.

    WIELKI PIĄTEK (7.IV.) Adorację Pana Jezusa rozpoczniemy od godz. 600. O godz. 1100 Drogi Krzyżowe: dla dzieci w kościele i na Stryszową. O godz. 1500 w Godzinie Miłosierdzia, odprawimy Drogę Krzyżową i rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia. Na wielkopiątkową LITURGIĘ MĘKI PAŃSKIEJ ZAPRASZAMY NA GODZ. 1900. Na zakończenie liturgii procesja eucharystyczna do Grobu Pańskiego. Tam będziemy trwać przy Panu Jezusie na całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek adoracji w gablocie i na stronie internetowej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

    WIELKA SOBOTA (8.IV.) to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć na chwilę rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi świętemu. BŁOGOSŁAWIENIE POKARMÓW WEDŁUG PORZĄDKU ZAMIESZCZONEGO W FOLDERACH.
O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia i Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

    WIELKANOC
– największe święto chrześcijan. LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 2000 I ZAKOŃCZY PROCESJĄ REZUREKCYJNĄ. Chcemy rozwijać tradycję sięgającą I wieków chrześcijaństwa. W czasie Wigilii Paschalnej odnawiamy przyrzeczenia z Chrztu świętego. Na Chrzcie otrzymaliśmy białą szatę symbol łaski uświęcającej. Proszę, aby na tę liturgię każdy przyszedł ubrany na biało lub przynajmniej z jakimś białym elementem stroju. Prosimy o przyniesienie świec.

    Msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania według normalnego porządku. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne, będą odprawione o godz. 1730. Po nich kolejny dzień Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

    Serdecznie dziękujemy rodzicom, dyrekcji szkół podstawowych i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu rekolekcji wielkopostnych dla dzieci w minionym tygodniu. Mamy nadzieję, że głoszona ewangelia będzie owocować dobrym życiem. Dziękujemy również młodzieży z Grupy Apostolskiej VIA oraz z Oazy, a także Grupie Uwielbieniowej za przygotowanie i poprowadzenie w piątkowy wieczór Drogi Krzyżowej z bł. Carlo Acutisem. Drogę Krzyżową można obejrzeć na profilu naszej parafii na YouTubie. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej Zapraszamy do udziału w wydarzeniu RÓŻA DLA JEZUSA MIŁOSIERNEGO, które odbędzie się 15 kwietnia br. w Krakowie na Rynku Głównym. Zapisy na autobus do środy w zakrystii lub w kancelarii. Kancelaria czynna tylko w poniedziałek i środę.

    Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami Bożej Miłości. W tym czasie przezywania Misterium Paschalnego niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.