You are currently viewing III NIEDZIELA WIELKANOCY(23.04.2023)

III NIEDZIELA WIELKANOCY(23.04.2023)

    „Czy chcecie gardzić Kościołem?” – te słowa zaczerpnięte z 1 Listu do Koryntian (1Kor 11,22) stanowią myśl przewodnią tegorocznej Niedzieli Narodowego Czytania Pisma Świętego, którą dziś przeżywamy. Rozpoczyna ona XV Tydzień Biblijny przeżywany pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego Przy ołtarzu Pana Jezusa jest również wystawiony egzemplarz Pisma Świętego w przekładzie ks. Jakuba Wujka z 1872 roku. Z koszyczka obok Pisma Świętego, każdy z nas może zabrać kartkę z wypisanymi siglami z Ewangelii i Listów św. Jana. Po powrocie do domu chciejmy otworzyć Pismo święte i  odczytać otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia w rozpoczętym tygodniu.

    Z kalendarza liturgicznego:

  • W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, BM.
  • We wtorek święto św. Marka, ewangelisty.
  • W piątek wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej
  • W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

    Próba Chóry Parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, które chciałyby chwalić Boga swoim śpiewem.

    Dziękujemy za ofiary składane na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W przyszłą niedzielę wolontariusze Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej w ramach akcji ,,Pola Nadziei” będą kwestowali na rzecz Hospicjum Domowego Królowej Apostołów  w Wiśniowej zbierając środki i fundusze na prowadzoną działalność hospicyjną w naszych okolicach. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer dwumiesięcznika TRWAJCIE w Miłości oraz Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny oraz STAŚ. Są także za darmo czasopisma misyjne.

    Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Mariana Bzdyl z Gdowa oraz Śp. Janinę Duda z Zagórzan. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia i wszelkich łask Bożych! W umacnianiu wiary w obecność Zmartwychwstałego Pana niech wspiera nas wstawiennictwo św. Michała Archanioła