You are currently viewing IV NIEDZIELA WIELKANOCY (30.04.2023)

IV NIEDZIELA WIELKANOCY (30.04.2023)

    Dzisiejsza niedziela Chrystusa, Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele katolickim kwartalne dni modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Celem tych dni jest wspólna modlitwa o to, by pomóc członkom Ludu Bożego, osobiście i we wspólnocie, odpowiedzieć na wezwanie i na misję, jaką Pan powierza każdemu z nich w dzisiejszym świecie, z jego ranami i nadziejami, wyzwaniami i osiągnięciami. Przed kościołem wolontariusze Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej w ramach akcji ,,Pola Nadziei” kwestują na rzecz Hospicjum Domowego Królowej Apostołów  w Wiśniowej zbierając środki i fundusze na prowadzoną działalność hospicyjną, również w naszych okolicach. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

    Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci NMP, które od jutra będziemy odprawiać zarówno w kościele jak również przy kapliczkach przydrożnych i w naszych rodzinach. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium będą o godz. 1740, natomiast w Zagórzanach po Mszy świętej w tygodniu o godz. 1900, a w święta o godz. 1500. Ze względu na prowadzone prace nie będzie procesji na rozpoczęcie nabożeństw. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i trudną sytuacją materialną. Z racji święta kancelaria parafialna będzie nieczynna.

    W środę (3.V.) uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1230, pozostałe Msze św. tego dnia będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza święta w intencji Ojczyzny oraz w intencji Maturzystów o godz. 1100. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1730. Z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.

    W czwartek (4.V.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, hutników oraz miasta Krakowa. Jego wstawiennictwu polecajmy szczęśliwą służbę Druhen i Druhów z jednostek OSP z naszej parafii. Z racji I czwartku zapraszamy na modlitwę Uwielbienia po Mszy świętej wieczornej.

    W piątek (5.V.) wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Jest to również pierwszy piątek miesiąca, stąd możliwość spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500. Msza święta dla dzieci o godz. 1600.

    W sobotę (6.V.) przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii w kancelarii. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1700. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    W przyszłą niedzielę (7.V.) na Mszy świętej o godz. 1100 zostanie pobłogosławionych do posługi Ministranta 6 kandydatów. Zapraszamy do modlitwy w intencji Służby Liturgicznej w naszej parafii.

    Decyzją władz Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi siostra Sylwia Olejarz kończy posługę w naszej parafii. Darem Eucharystii, dziś o godz. 930, i modlitwą dziękujemy siostrze Sylwii za 5 posługę na rzecz chorych i samotnych w Gminie Gdów

    W czasie wakacji, w dniach 24 czerwca do 3 lipca był zaplanowany wyjazd dla dzieci i młodzieży na Chorwację do Drvenika. Z powodu małej liczby uczestników rezygnujemy z tej formy wyjazdu i zapraszamy na wyjazd rodzinny. W programie : Wypoczynek nad pięknym Adriatykiem, Pielgrzymka do Medjugorie, Rafting na rzece Cetina, Rejs Deltą Neretwy i Rejs po morzu z Fish Picnic. Koszt 480 € i 500 zł. Zapisy u ks. Proboszcza.

    Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Marzenę Kaleta z Bilczyc oraz Śp. Stanisławę Onuca z Gdowa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

    Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski bycia dobrymi owcami Jezusa – Dobrego Pasterza.