You are currently viewing V NIEDZIELA WIELKANOCY (07.05.2023)

V NIEDZIELA WIELKANOCY (07.05.2023)

    Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

    W poniedziałek (8.V.) przypada uroczystość św. Stanisława BM, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W modlitwach pamiętajmy o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu, który tego dnia obchodzi swoje imieniny, a także o alumnach naszego Seminarium Duchownego, którzy na Wawelu przyjmą święcenia Diakonatu

    Uczniów klas VII zapraszamy na spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania we wtorek i środę według podziału na grupy.

    Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy spotkanie w czwartek (11.IV.) o godz. 2000.

    W sobotę (13.V.) w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 1730. Z uwagi na prowadzone prace nie będzie procesji z figurą Matki Bożej. Poradnia Życia Rodzinnego będzie czynna od 15 do 18.

    Ten tydzień w naszej wspólnocie parafialnej ma charakter szczególnie uroczysty. Dobiega końca przygotowanie dzieci do I Komunii św. Dziewczęta i chłopcy z klas III w sobotę przystąpią do pierwszej spowiedzi, a w niedzielę 14 maja po raz pierwszy przyjmą do swego serca Jezusa w komunii świętej. Komunia będzie na Mszach świętych o godz. 1100 oraz 1230. Uprzejmie prosimy, aby te Msze pozostawić dla dzieci i ich rodzin biorąc udział we Mszach świętych w innych godzinach w Gdowie lub w Zagórzanach. Zapraszamy również do udziału w uroczystościach na Skałce. W przyszłą niedzielę o godz. 900 wyruszy tradycyjna procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę. Mszy św. o godz. 1000 na Skałce przewodniczył będzie bp Jan Kopiec.

    Serdecznie witamy w naszej parafii siostrę Agnieszkę Zauchę, która powraca do naszej wspólnoty parafialnej, by pełnić posługę w na rzecz chorych i potrzebujących. Na czas posługi siostrze Agnieszce życzymy obfitości Bożych łask. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła.

     W dniach od 15 do 18 czerwca jest organizowana pielgrzymka samolotowa do Lourdes. Koszt 170 euro i 800 zł. Natomiast w dniach od 24 czerwca do 3 lipca organizujemy wyjazd rodzinny na Chorwację do Drvenika. W programie m. in.: Wypoczynek nad Adriatykiem, Pielgrzymka do Medjugorie, Rafting na rzece Cetina, Rejs Deltą Neretwy i Rejs po morzu z Fish Picnic. Koszt 480 euro i 500 zł. Zapisy oraz informacje u ks. Proboszcza.

    Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłą z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Helenę Wróbel z Gdowa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.