You are currently viewing VI NIEDZIELA WIELKANOCY(14.05.2023)

VI NIEDZIELA WIELKANOCY(14.05.2023)

    W naszej Parafii przeżywamy dziś Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. To wielka radość, że w sercach naszych młodziutkich parafian zagościł Pan Jezus. Bóg zapłać rodzicom i bliskim dzieci za ich towarzyszenie dzieciom przez cały rok w przygotowaniach do tego dnia. Dziękujemy siostrze Beacie za prowadzoną katechezę i przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy rodzicom za przekazaną na parafię ofiarę pieniężną. Dzieci i rodziców zapraszamy na Biały Tydzień.

    Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium o godz. 1740, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 1900. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

    We wtorek (16 V) święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

    Uczniów klas VI zapraszamy na spotkania do bierzmowania we wtorek o 1700 i w środę o 1700 lub 1800 zgodnie z ustalonym podziałem na grupy.

    W czwartek (18 V) zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa TALENT. O godz. 1800 Msza święta w intencji uczestników Duszpasterstwa, a następnie spotkanie formacyjne na plebanii, które poprowadzi ks. Grzegorz Piątek SCJ.

    W przyszłą niedzielę (21 V) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W dniach poprzedzających to święto przeżywamy tzw. Dni Krzyżowe, czyli czas błagalnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników, dobre urodzaje i zachowanie plonów ziemi od klęsk żywiołowych oraz za kraje głodujące. W naszym sanktuarium modlitwa będzie podczas nabożeństwa majowego. W poszczególnych miejscowościach w następującym porządku:

  • Zręczyce – Skotnica oraz Cieniawa    poniedziałek (15.05) o godz. 2000
  • Grzybowa oraz Podolany            wtorek (16.05) o godz. 2000
  • Stryszowa                    środa (17.05) o godz. 2000
  • Bilczyce oraz Fałkowice            czwartek (18.05) o godz. 2000
  • Zagórzany i Zalesiany             piątek (19.05) o godz. 1900 Kaplica w Zagórzanach
  • Wólka Zręczycka                piątek (19.05) o godz. 2000

    Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłą w ostatnim czasie naszą parafiankę Śp. Krystynę Pieprzyk z Bilczyc. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski trwania w miłości Chrystusa