You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (28.05.2023)

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (28.05.2023)

    Dzisiejszej niedzieli, kończąc w liturgii okres wielkanocny, obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Prośmy, aby Bóg-Duch Święty napełniał nas swoją mocą.

    W poniedziałek (29 V) święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym sanktuarium będą o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800, a w Zagórzanach o 1900.

    W środę (31 V) święto Nawiedzenia NMP. Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie w ANIELSKIEJ SPRAWIE z księdzem Marcello Stanzione. O godz. 1740 ostatnie nabożeństwo majowe, następnie Msza święta, a po niej konferencja ks. Stanzione św. Michał Archanioł – patron naszych czasów. O 1945 prelekcja filmu „Pod Skrzydłem Archanioła”.

    W czwartek (1 VI) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o godz. 1750. Z racji I czwartku zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia po Mszy świętej wieczornej.

    W piątek (2 VI ). Z racji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500. Msze święte godz. 630, 1600 dla dzieci i o 1800.

    W sobotę (3 VI) wspomnienie Karola Lwangi i towarzyszy z racji Z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii w kancelarii. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1715. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w archidiecezji krakowskiej kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

    Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Dziś włączając się w charytatywny  kiermasz ciast organizowany przez Fundację Mk 12,31 możemy wspomóc leczenie ciężko chorego  15 letniego  Mikołaja Szyszko.

    W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Stefanię Bednarską i śp. Lucynę Kaleta z Gdowa. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów W otwarciu na dary Ducha Świętego niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.