You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY (04.06.2023)

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY (04.06.2023)

    Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej archidiecezji kończy się dziś okres komunii świętej wielkanocnej. Przed kościołem ofiarami do puszek można wesprzeć rodzinę z Gdowa, która ucierpiała na skutek pożaru domu

    W czwartek (8 VI) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (Boże Ciało). Msze święte w kościele w Gdowie o godz. 630, 800, 1230 i 1800, w Zagórzanach o godz. 900 i 1500. O godz. 930 Msza święta na parkingu przy budynku Przedszkola i Szkoły Muzycznej, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy według podanego porządku. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji, szczególnie Orkiestrę Dętą, Druhny i Druhów z OSP z terenu naszej parafii, Panie i Panów do feretronów, baldachimu i niesienia światła. Zapraszamy dzieci I komunijne w strojach, chłopców do dzwonków oraz dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała jak i oktawy. Próby dla dzieci do sypania kwiatów w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1840. Ponieważ kwiatków potrzeba wiele prosimy również tych, którzy mogą o przyniesienie kwiatków dla dziewczynek w czwartek na Mszę świętą. Szczególna prośba do młodzieży, która przyjęła sakrament Bierzmowania o niesienie nagłośnienia w czasie procesji. Próba dla młodzieży w środę o godz. 1900. Udekorujmy nasze domy, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie w ramach nabożeństwa czerwcowego o godz. 1740 , a w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 1100.

    Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy o składanie do skrzynki przy ołtarzu Pana Jezusa zgłoszeń rodzin ( po siedem rodzin), które pragną włączyć się w peregrynację kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej. Z powodu urlopu w dniach od 5 do 12 czerwca br. Administracja Cmentarza będzie nieczynna.

    W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Artura Cupra i śp. Gustawa Grzesiaka z Gdowa. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów