You are currently viewing X NIEDZIELA ZWYKŁA(11.06.2023)

X NIEDZIELA ZWYKŁA(11.06.2023)

    Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za wyznaniem wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego poprzez tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Szczególnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy: Rodzicom dzieci I Komunijnych i młodzieży Bierzmowanej, mieszkańcom Bilczyc, Fałkowic, Podolan i Zręczyc. Dziękujemy Orkiestrze, Policji, oraz Druhom OSP z terenu naszej parafii. Dziękujemy Paniom w strojach regionalnych niosącym feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom z dzwoneczkami oraz ich rodzicom. Pani Katarzynie Ciężarek za przygotowanie i prowadzenie dziewczynek, Służbie Liturgicznej, scholii wraz z opiekunami oraz dzieciom pierwszokomunijnym. Dziękujemy panu kościelnemu Dariuszowi i panu organiście Piotrowi. Dziękujemy Panu Jerzemu Zastawniakowi za nagłośnienie podczas procesji oraz niosącym nagłośnienie Dziękujemy władzom Gminy z panem Wójtem Zbigniewem Wojasem za pomoc w załatwieniu wszystkich spraw formalnych związanych z organizacją procesji. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją: dziś po Mszy świętej o godz. 1100, a w tygodniu podczas nabożeństwach czerwcowych o godz. 1740. Wcześnie od 1700 Adoracja Najświętszego sakramentu. W czwartek, na zakończenie oktawy, podczas Mszy św. wieczornej błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

    We wtorek (13 VI) wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Serdecznie zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Po procesji Msza święta.

    W piątek (16 VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzień poświęcenia siebie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia, czego dokonamy po Mszy świętej o godz. 700 oraz podczas nabożeństwa o godz. 1740. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jak w każdy piątek zapraszamy na całodzienna adorację Najświętszego sakramentu od godz. 730 do 1800.

    W sobotę (17.VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz św. Brata Alberta patrona kościoła w Zagórzanach. Uroczystość odpustowa będzie w przyszłą niedzielę o godz. 900.. Na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas 6 i 7 przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy Świętej w kościele, ostatnie przed wakacjami wspólne spotkanie przygotowujące.

    Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zarząd OSP w Gdowie oraz Rada Sołecka wsi Gdów z całego serca pragną podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za okazane wsparcie finansowe rodzinie z ul. Stadnickiej poszkodowanej w pożarze. Zebrano 33 492zł. i 50 gr. oraz 164 euro, 25 funtów i 20 dolarów. Zebrana kwota w całości została przekazana poszkodowanym 4 czerwca br. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy kwartalnik „Niedziela. Magazyn” w cenie 15 zł. Prosimy o składanie do skrzynki przy ołtarzu Pana Jezusa zgłoszeń rodzin ( po siedem rodzin), które pragną włączyć się w peregrynacji kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej. Z powodu urlopu do 12 czerwca br. Administracja Cmentarza będzie nieczynna.

    W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Marię Tyrańską ze Zręczyc oraz Józefę Piechura z Gdowa. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów. W codziennym zaufaniu Jezusowi i podążaniu za Nim niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.