You are currently viewing XI NIEDZIELA ZWYKŁA(18.06.2023)

XI NIEDZIELA ZWYKŁA(18.06.2023)

Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. W najbliższym tygodniu:

    W czwartek (22.VI.) w przeddzień zakończenia Roku Szkolnego serdecznie zapraszamy najpierw dzieci i młodzież wraz z rodzicami i wychowawcami na Mszę świętą dziękczynną za miniony rok szkolny o godz. 1800. Zapraszamy również na Mszę świętą, a następnie na wyjazdowe spotkanie uczestników duszpasterstwa Talent.

    W piątek obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

    W sobotę (24 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

    Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy kwartalnik „Niedziela. Magazyn” w cenie 15 zł. oraz STAŚ dla dzieci Prosimy o składanie do skrzynki przy ołtarzu Pana Jezusa zgłoszeń rodzin, które pragną włączyć się w peregrynację kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi peregrynacji kilka wyjaśnień. Czas peregrynacji to czas szczególnej modlitwy, którą powinniśmy przezywać w stanie łaski uświęcającej. Rozpoczynamy czas nawiedzenie od udziału w Eucharystii, po której pierwsza z siedmiu rodzin zabiera obraz do domu. Po tygodniu ostatnia rodzina przynosi obraz do kościoła tak by kolejna 7 mogła go przejąć. Na zgłoszeniu podajemy 7 rodzin, które w danym tygodniu będą przyjmować obraz. Może to być 7 dowolnych rodzin lub 7 rodzin z sąsiedztwa.

W poniedziałek z przyczyn losowych administracja cmentarza będzie nieczynna.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów. W codziennym zaufaniu Jezusowi i podążaniu za Nim niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.