You are currently viewing XII NIEDZIELA ZWYKŁA(25.06.2023)

XII NIEDZIELA ZWYKŁA(25.06.2023)

    Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1750, wcześniej od 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

    W czwartek (29.VI.) uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą w Gdowiegodz. 630, 800, 930, 1600 oraz o godz. 1800, w Zagórzanach o godz. 1900. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż nie ma obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej pod karą grzechu ciężkiego, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla Ojca Świętego Franciszka, Kościoła powszechnego oraz solenizantów. Jednym z solenizantów tego dnia jest nasz Pan organista Piotr Leski. Z tej okazji życzmy panu Organiście, aby wyznanie wiary i miłości świętego patrona: „Panie Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham.” były umocnieniem w pięknej posłudze organisty dla osobistego wzrostu w świętości i budowaniu naszej Gdowskiej wspólnoty parafialnej. W intencji solenizanta zostanie odprawiona Msza święta 29 czerwca o godz. 1600. Pamiętajmy w modlitwie również o księżach Piotrze Piekarczyku i Piotrze Studnickim, którzy pracowali w naszej parafii

    W sobotę (1 VII) z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy według umówionego porządku. Pierwsza grupa w piątek 30 czerwca od 930, a druga w sobotę od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii w kancelarii. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1715. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Władysława Urbańskiego z Gdowa oraz Śp. Eugeniusza Leśniaka z Zalesian. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy o składanie do skrzynki przy ołtarzu Pana Jezusa zgłoszeń rodzin, które pragną włączyć się w peregrynację kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej. Czas peregrynacji to czas szczególnej modlitwy, którą powinniśmy przezywać w stanie łaski uświęcającej. Rozpoczynamy czas nawiedzenie od udziału w Eucharystii, po której pierwsza z siedmiu rodzin zabiera obraz do domu. Po tygodniu ostatnia rodzina przynosi obraz do kościoła tak by kolejna 7 mogła go przejąć. Na zgłoszeniu podajemy 7 rodzin, które w danym tygodniu będą przyjmować obraz. Może to być 7 dowolnych rodzin lub 7 rodzin z sąsiedztwa.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli W codzienny wzrastaniu w świętości niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.