You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA(02.07.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA(02.07.2023)

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GDOWSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

(02.07.2023)

 

 

    Rozpoczynamy miesiąc lipiec, miesiąc w sposób szczególny poświęcony Najświętszej Krwi Pana Jezusa. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także na codzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od 1700. Modlitwa różańcowa od godziny 1730.

    W tym tygodniu w poniedziałek (03.07) przeżywamy święto św. Tomasza Apostoła.

W czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

W piątek (7.07) z racji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500. Msze święte godz. 630, 1600 i o 1800.

W sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.    

    Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy o składanie do skrzynki przy ołtarzu Pana Jezusa zgłoszeń rodzin, które pragną włączyć się w peregrynację kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej. Czas peregrynacji to czas szczególnej modlitwy, którą powinniśmy przezywać w stanie łaski uświęcającej. Rozpoczynamy czas nawiedzenie od udziału w Eucharystii, po której pierwsza z siedmiu rodzin zabiera obraz do domu. Po tygodniu ostatnia rodzina przynosi obraz do kościoła tak by kolejna 7 mogła go przejąć. Na zgłoszeniu podajemy 7 rodzin, które w danym tygodniu będą przyjmować obraz. Może to być 7 dowolnych rodzin lub 7 rodzin z sąsiedztwa.

    Jak stało się to już tradycją ksiądz Senior zaprasza na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej która odbędzie się w tym roku 22 lipca. Więcej informacji u Księdza Seniora, natomiast zapisy w zakrystii u Pana Kościelnego.

    W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Jacka Weszka z Gdowa. Niech nasza modlitwa wyprosi mu oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, udanych wakacji i dobrego wypoczynku. Zanim uklękniemy przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie pomódlmy się do św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele…