You are currently viewing XIV NIEDZIELA ZWYKŁA(09.07.2023)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA(09.07.2023)

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GDOWSKIEJ

 

 

 

 

 

    Dzisiaj druga niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza w naszej parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone dziś w kościele oraz te wpłacane przelewem na konto parafii lub osobiście w kancelarii na prace prowadzone w naszej parafii. Kończymy remont elewacji wieży i kamiennego portalu wejściowego oraz układanie kostki na parkingu przy plebanii. W połowie są prace przy schodach wejściowych w kościele w Zagórzanach. Pod koniec lipca rozpoczniemy prace przygotowujące kaplicę Adoracji Najświętszego Sakramentu. Monstrancja i ołtarz Adoracji powstaje w pracowni Studio Drapikowski w Gdańsku. Maryjna Monstrancja nawiązująca do naszego Sanktuarium będzie miała 1,5 m wysokości, a średnica Hostii 20 cm. Dzieło to można wesprzeć poprzez cegiełkę tzw. List do Pana Boga. To szczególny akt zawierzenia w postaci pisma zabezpieczonego w tulejkach, które następnie będą umieszczone w podstawie monstrancji. Koszt tej cegiełki to 1000 zł. Otwarcie Kaplicy zaplanowane jest na dzień Odpustu 10 września br. W tym dniu rozpoczniemy peregrynację kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej po rodzinach parafii. Prosimy o składanie do skrzynki przy ołtarzu Pana Jezusa zgłoszeń rodzin, które pragną włączyć się w peregrynację. Czas peregrynacji to czas szczególnej modlitwy, którą powinniśmy przeżywać w stanie łaski uświęcającej. Czas nawiedzenie będziemy rozpoczynać od udziału w Eucharystii, po której pierwsza z siedmiu rodzin zabiera obraz do domu. Po tygodniu ostatnia rodzina przynosi obraz do kościoła tak by kolejna 7 mogła go przejąć. Na zgłoszeniu podajemy 7 rodzin, które w danym tygodniu będą przyjmować obraz. Może to być 7 dowolnych rodzin lub 7 rodzin z sąsiedztwa. Wszystkie te wydarzenia są przygotowaniem do 25-lecia koronacji Obrazu naszej Pani Gdowskiej.

    We wtorek (11.VII.) obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy. Przez jego wstawiennictwo módlmy się, aby Europa zachowała swoją chrześcijańską tożsamość. W tym dniu przy kapliczce Matki Bożej Niepokalanie Poczętej na Grzybowej o godz. 1900 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna z okazji 100-lecia ufundowania kapliczki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

    W czwartek (13 VII) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta. Z racji 13. dnia miesiąca serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec.

    W czasie wakacji zapraszamy na pielgrzymki: 22 lipca br. do Kalwarii Zebrzydowskiej oraz na 43 Pieszą Pielgrzymkę Krakowska na Jasną Górę w dniach od 5 do 11 sierpnia br. Zapisy na pielgrzymkę do Kalwarii w zakrystii koszt 30 zł, a na pielgrzymkę na Jasną Górę w kancelarii w godzinach urzędowania. Jest także organizowany autobus dla osób chcących przywitać pielgrzymów w Częstochowie 11 sierpnia br.. Zapisy w zakrystii.

    15 lipca, sobota, w Stacji Caritas w Gdowie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań analityczny. Więcej informacji na plakacie w Gablocie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła.

    W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Jacka Ślósarczyka i Śp. Jana Pieprzyka z Gdowa. Niech nasza modlitwa wyprosi im oglądanie Bożego oblicza na wieki: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, udanych wakacji i dobrego wypoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu: Święty Michale Archaniele…