You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA(16.07.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA(16.07.2023)

    Dziś przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel; odpust w kościele w Biskupicach

    We wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera;

    W sobotę święto św. Marii Magdaleny.

    Tradycyjne błogosławieństwo pojazdów i podróżujących z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach św.; zachęcamy do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i udziału w Akcji „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy”, z której dochód jest pomocą w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Dobrowolne ofiary będzie można złożyć do skarbonek przed kościołem.

    W przyszłą niedzielę również będziemy po raz trzeci obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W Orędziu na ten dzień Ojciec święty napisał: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” (Łk 1, 50): oto temat III Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Temat ten prowadzi nas ponownie do błogosławionego spotkania młodej Maryi z jej starszą krewną Elżbietą (por. Łk 1, 39-56). W spotkaniu Maryi i Elżbiety, młodych i starych, Bóg daje nam swoją przyszłość. Droga Maryi i gościnność Elżbiety otwierają bowiem drzwi do objawienia się zbawienia: poprzez ich uścisk Jego miłosierdzie wkracza z radosną łagodnością w ludzką historię. Zachęcam także, abyśmy przeszli od wyobraźni do konkretu, czyniąc coś, aby objąć uściskiem dziadków i osoby starsze. Nie zostawiajmy ich samymi. Ich obecność w rodzinach i wspólnotach jest cenna, daje nam świadomość, że dzielimy to samo dziedzictwo i jesteśmy częścią ludu, w którym strzeże się korzeni. Tak, to właśnie osoby starsze przekazują teraźniejszości przeszłość, która jest niezbędna do budowania przyszłości. Czcijmy ich, nie pozbawiajmy siebie ich towarzystwa i nie pozbawiajmy ich naszego, nie pozwólmy, by byli odrzuceni!

    Piesza Krakowska Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, odbędzie się w dniach od 5 do 11 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wraz z grupą Gdowską. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii w godzinach urzędowania. Jest także organizowany autobus dla osób chcących przywitać pielgrzymów w Częstochowie. Zapisy w zakrystii koszt 60 zł. Zapraszamy również na pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 22 lipca br., wyjazd o godz. 730 Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii koszt 30 zł.

    W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Tadeusza Chanek ze Zręczyc. Niech nasza modlitwa wyprosi mu oglądanie Bożego oblicza na wieki: Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Wam tu obecnym życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli. Solenizantom obfitości Bożych łask. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.