You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZOASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA(23.07.2023)

OGŁOSZENIA DUSZOASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA(23.07.2023)

    W dzisiejszą niedzielę obchodzimy po raz trzeci ustanowiony z inicjatywy papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dziś również, w związku z obchodzonym w tym tygodniu wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów i podróżujących. Zachęcamy do udziału w Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na rzecz misyjnych środków transportu. Przed kościołem są wystawione puszki do których można składać ofiary na środki transportu na misjach. W zakrystii do zabrania obrazki z modlitwą kierowcy.

    W czwartek (27 VII) w związku z uroczystościami, które nas czekają zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 1930.

    W piątek (28.VII.) przypada 3 rocznica śmierci proboszcza naszej parafii Księdza Kanonika Stanisława Bętkowskiego. Dla księdza Stanisława sprawowanie Eucharystii było ważnym elementem budowania wspólnoty parafialnej, dlatego, aby uczcić Jego pamięć, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na Mszę dziękczynną za życie śp. Księdza Stanisława Bętkowskiego i jego 9-letnią posługę proboszcza w naszej parafii, którą odprawimy o godz. 1800. Za ks. Stanisława zostanie też odprawiona Msza święta w Zakliczynie na cmentarzu gdzie jest pochowany o godz. 1200.

    Zachęcamy do udziału w 43. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy tradycyjnie 5 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 31 lipca po Mszy św. wieczornej w kościele. Jest także organizowany autobus dla osób chcących przywitać pielgrzymów w Częstochowie. Zapisy w zakrystii koszt 50 zł.

    Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodziny św. Szarbela, a także o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża. Prosimy o składanie do skrzynki przy ołtarzu Pana Jezusa zgłoszeń rodzin, które pragną włączyć się w peregrynację kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej. Na zgłoszeniu podajemy 7 rodzin, które w danym tygodniu będą przyjmować obraz. Może to być 7 dowolnych rodzin lub 7 rodzin z sąsiedztwa.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Zofia Satoła z Zagórzan oraz Anna Szostak i Józef Kalemba ze Zręczyc. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim gościom i parafianom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.