You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA(30.07.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA(30.07.2023)

    Sierpień, który pojutrze rozpoczniemy, to miesiąc licznych pielgrzymek szczególnie do Sanktuariów Maryjnych. Młodzi ze świata pielgrzymują do Lizbony. Tam w dniach od 1 do 6 sierpnia będą uczestniczyć w Światowych Dniach Młodziezy. Zachęcamy do duchowej łączności z Ojcem Świętym i młodymi przez transmisje telewizyjne z wydarzeń w Lizbonie. My zapraszamy wszystkich by w GRUPIE GDOWSKIEJ wyruszyli w ramach 43. Pieszej Krakowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny. Pielgrzymka wyruszy w sobotę 5 sierpnia po Mszy świętej o godz. 930. Zapisy w kancelarii od 1 do 4 sierpnia od 1900 do 2000. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów odbędzie się jutro tj. w poniedziałek 31 lipca br. po Mszy św. wieczornej w kościele. Intencje modlitwy, które Pielgrzymi zabiorą ze sobą na Jasną Górę można składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej.

    W piątek (4.VIII.) I Piątek miesiąca. Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800. Możliwość spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500.

    W sobotę z racji I soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 930 członków Róż Różańcowych, starszych, chorych i samotnych. Chorych w domach odwiedzimy według umówionego porządku. Pierwsza grupa w piątek 4 sierpnia od 930, a druga w sobotę 5 sierpnia od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii w kancelarii. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1715. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Polecamy prasę katolicką, którą można nabyć przy stoliku z tyłu kościoła. Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z firmą Green Office Ecologic organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, z której dochód przeznaczony jest na finansowanie projektów realizowanych przez Fundację na misjach. Sprzęt można składać na parkingu przy plebanii przed „RYBĄ” w środę 2 sierpnia br. przez cały dzień

    Proszono o przekazanie ogłoszenia:

    Wójt Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas serdecznie zaprasza mieszkańców naszej gminy na Święto Ziemi Gdowskiej, które odbędzie się na błoniach na Zarabiu 5 i 6 sierpnia br.. Szczegóły na plakatach oraz na stronie Centrum Kultury w Gdowie

    Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.