You are currently viewing UROCZYSTOŚĆ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO i XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  6.08.2023

UROCZYSTOŚĆ PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO i XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.08.2023

 

Dziś Uroczystość Przemienienia Pańskiego. W naszym dekanacie odpust w parafii Brzezie.

Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Jezusowi Przemienionemu pragniemy zawierzać młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołanie. Słowa papieskiego posłania odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

W przyszłą niedzielę (13.08) uroczystość NMP Kalwaryjskiej. Serdecznie zapraszamy na  kolejne w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec.

Wczoraj wraz z ks. Proboszczem i ks. Bartłomiejem, wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie pielgrzymi dotrą 11 sierpnia. Dla chętnych, którzy chcieliby pojechać do Częstochowy na powitanie pielgrzymów i Mszę świętą wieńczącą pielgrzymkę jest organizowany autobus: koszt 50 zł, wyjazd 11 sierpnia o godz. 1000,. Zapisy w zakrystii.

    Już po raz trzeci, z okazji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej” organizowanym przez Centrum Kultury i naszą parafię. Adresatami konkursu są mieszkańcy naszej gminy: 1) Panie działające w Kołach Gospodyń Wiejskich – („Tradycyjny bukiet zielny” ) oraz Rodziny z dziećmi – („Bukiet Rodzinny”). Są trzy możliwości zgłoszenia bukietu do konkursu:

1) wypełnić zgłoszenie i przesłać na adres: konkursy@ck.gdow.pl do dnia 11 .08. do godz. 1700,

2) dostarczyć do siedziby Centrum Kultury w Gdowie, lub

3) w dniu 15.08. przynieść do sanktuarium i pozostawić podpisany bukiet na stanowisku z napisem „KONKURS BUKIET ZIELNY ZIEMI GDOWSKIEJ”. Bukiety przyjmowane będą w godz. 830 – 930.

Ocena bukietów odbędzie się 15 sierpnia w godz. 930 – 1030 w sanktuarium, po czym nastąpi ich poświęcenie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne na stronie www.ck.gdow.pl

Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.