You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2023

    Dziś przypada święto NMP Kalwaryjskiej. Z racji 13 dnia miesiąca serdecznie zapraszamy na  kolejne w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec.

    W poniedziałek (14.08) przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. O godz. 700 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny.

    We wtorek (15.08) będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwaną w tradycji polskiej świętem Matki Boskiej Zielnej. Msze święte zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów. O godz. 1030 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie na „BUKIET ZIELNY ZIEMI GDOWSKIEJ” organizowany przez Centrum Kultury w Gdowie wraz z Gminą Gdów i naszą Parafią. Bukiety na konkurs przyjmowane są w godz. 830 – 930.

    W czwartek (17.08) przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

    Składamy serdeczne podziękowania za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne naszej parafii, szczególnie te złożone dziś w kopertach na wypłacenie remontu wieży. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas Mszy świętej w pierwszą środę miesiąca oraz podczas środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła.

    Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.