You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXI NIEDZIELA ZWYKŁA29.08.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA29.08.2023

 

    Kończący się czas urlopów, wakacji i żniw jest okazją do wdzięczności Panu Bogu za życie, zdrowie i wszelkie dary natury. W tym duchu przeżywamy dziś nasze Parafialne Dziękczynienie Bogu za tegoroczne zbiory. O godz. 1600 w ramach naszego Parafialnych Dożynek zapraszamy na wspólną biesiadę przy plebanii. Podczas niej będzie można skosztować różnych potraw, które każdy z nas przyniesie na wspólny stół dożynkowy. Będzie okazja do spotkania, budowania wspólnoty parafialnej, wspólnego śpiewania i tańczenia. Będą niespodzianki dla dzieci i młodzieży.. W ramach biesiady będzie zorganizowana również loteria, w której główną nagrodą będzie przelot i pobyt dla dwóch osób do Lourdes.

    W naszej wspólnocie Parafialnej gościmy ratowników z Polskiej Fundacji Ratownictwa. Naszymi ofiarami do puszek na możemy wesprzeć działalność fundacji, m.in. na zakup sprzętu szkoleniowego i ratującego życie.

    W piątek (1 IX) wspomnienie bł. Bronisławy. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 600 i po południu od godz.1500 do 1830. Msze święte o godz. 630, 1600i 1800. Choć jest to 1 września, jednak w tym roku rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego będzie 4 września, dlatego w przyszłą niedzielę uczniów szkół podstawowych wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą rozpoczynającą nowy rok szkolny i katechetyczny o godz. 1100. Wtedy też pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne.

W sobotę (2 IX) z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii w kancelarii. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1715. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

        Proszono o przekazanie zaproszeń:

    Wójt Gminy Gdów KGW i OSP w Bilczycach serdecznie zapraszają w niedzielę 3 września br. na „Gminne Dożynki w Bilczycach”. Wymarsz korowodu dożynkowego z dworu w Bilczycach o godz. 1430, następnie o 1500 Msza święta Dziękczynna za plony przy OSP Bilczyce. Szczegóły dalszej części programu dożynkowego na plakatach i stronie internetowej gminy.

    Parafia w Dobczycach oraz Radio Profeto zapraszają na wydarzenie ewangelizacyjne STREFA MOCY, które odbędzie się w Dobczycach na Placu pod Zaporą od 31.08. do 2.09. br. Szczegóły na plakatach i w internecie.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas Mszy świętej w pierwszą środę miesiąca oraz podczas środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W gablocie i na stronie internetowej parafii jest podana propozycja peregrynacji obrazu Naszej Pani Gdowskiej w rodzinach parafii na wrzesień. Jeżeli komuś nie odpowiada proponowany tydzień prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub w kancelarii. Dalsze szczegóły peregrynacji w najbliższą niedzielę. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła.

    Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłą z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Elżbietę Badura z Gdowa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, wakacyjnego odpoczynku. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.