You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA3.09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA3.09.2023

    Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja najświętszego Sakramentu.

    Za nami kolejne Parafialne Dożynki. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do ich kształtu. W pierwszej kolejności dziękujemy Bogu za pogodę. Składamy podziękowania wspólnotom parafialnym, sponsorom a także osobom, które pomogły w przygotowaniach przynosząc potrawy na wspólny dożynkowy stół. Serdecznie dziękujemy delegacjom poszczególnych wiosek z naszej parafii za przygotowanie wieńców dożynkowch i darów ołtarza. Grupie IMPRATEAM za oprawę muzyczną naszych dożynek, wodzirejom za animacje taneczne zwłaszcza te dla dzieci. Dziękujemy Parafianom i Gościom za obecność, zaangażowanie we wspólną zabawę, miłą rodzinną atmosferę i wspólne świętowanie oraz za piękne posprzątanie po zakończonej biesiadzie. Wszystkim jeszcze raz gorąco dziękujemy.

    W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać uroczystości odpustowe w naszej parafii. Rozpoczniemy je modlitwą Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, na którą zapraszamy w czwartek 7 września po Mszy święte wieczornej.

    W piątek (8 IX ) w Uroczystość Narodzenia NMP będziemy gościć ks. Jana Menguina Nama proboszcza z parafii św. Jana Pawła II w Kamerunie, który wygłosi kazania odpustowe. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć budowę kościoła w jego parafii. W piątek Msze święte będą o godz. 630, 800, 930, 1600 i 1800. Z racji Uroczystości w naszej parafii w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Wszystkie grupy działające przy naszej parafii: Grupę Apostolską VIA, Oazę, Domowy Kościół, Scholkę Parafialną, Ministrantów i Lektorów, Krąg Biblijny, Seminarium Odnowy Wiary które przyjęło nazwę: „Przebudzenie”, Grupę Uwielbieniową oraz Chór Parafialny zapraszamy w piątek na Mszę świętą o godz. 1800, którą rozpoczniemy Nowy Rok Formacyjny. Po Mszy Świętej zapraszamy na wspólną Agapa i pierwsze spotkania, dlatego zapraszamy również wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w te grupy.

    W sobotę (9 IX ) na Mszy świętej o godz. 1800 rozpoczniemy czas peregrynacji kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej w rodzinach. Zapraszamy do wspólnej modlitw pierwsze 4 siódemki, które w najbliższym tygodniu przyjmą Maryję pod dach swoich domów. Porządek peregrynacji w gablocie i na stronie internetowej Parafii. Można jeszcze zgłaszać siódemki, które chcą przyjąć obraz.

    Dalsza część naszego świętowania będzie w niedzielę 10 września. Kazania wygłosi ks. kan. Marcin Rozmus Moderator Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej. Suma odpustowa o godz. 1100. Będzie jej przewodniczył ks. kan. Tadeusz Rudek, który obchodzi jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Podczas sumy będzie miało miejsce poświęcenie nowej monstrancji oraz rozpoczęcie całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym Sanktuarium. Można jeszcze do środy złożyć Listy do Pana Boga, które stanowią cegiełki na powstanie kaplicy adoracji. Na sumę zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków, Dzieci Pierwszokomunijne w strojach oraz Poczty Sztandarowe i Orkiestrę. Z okazji odpustu Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza wszystkich Parafian i Gości na kiermasz ciast. Gwarantujemy pyszne słodkości na odpustowy stół przy, którym będzie można podjąć krewnych i znajomych

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas Mszy świętej w pierwszą środę miesiąca oraz podczas środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła.

    Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.