You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA10.09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA10.09.2023

    Kościół w Polsce raduje się dziś nowymi błogosławionymi, którymi są Józef i Wiktoria Ulmowie oraz ich siedmioro dzieci. Ich beatyfikacja jest potwierdzeniem wiary Kościoła, że do nieba idzie się drogą ośmiu błogosławieństw Jezusa. Droga Błogosławieństw – istota chrześcijaństwa – w szczególny sposób zajaśniała w życiu Najświętszej Maryi Panny. To ku Maryi, przeżywając dziś główną uroczystość odpustową w naszym sanktuarium, zwracamy nasze kochające serca. Wdzięczni Naszej Pani Gdowskiej za opiekę nad naszą wspólnotą parafialną, prosimy Ją o dalszy rozwój w łasce naszej rodziny parafialnej. Kazania głosi ks. kan. Marcin Rozmus Moderator Grup Apostolskich naszej Archidiecezji. Sumie opustowej o godz. 1100 będzie przewodniczył ks. kan. Tadeusz Rudek przeżywający jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Na sumie będzie poświęcona monstrancja do kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 1230 kaplica. Rozpoczniemy wtedy całodniową adorację. Adoracja, w naszym Sanktuarium najpierw jest szczególną modlitwą o pokój. Jest również przygotowaniem modlitewnym do jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Naszej Pani Gdowskiej. W zakrystii można zapisywać się na poszczególne godziny adoracji w tygodniu. Adoracja jest w godzinach od 730 do 1800. Z okazji odpustu Parafialna Rada Duszpasterska zaprasza wszystkich Parafian i Gości na kiermasz ciast. Gwarantujemy pyszne słodkości na odpustowy stół, przy którym będzie można podjąć krewnych i znajomych. Dochód z kiermaszu jest przeznaczone na wypłacenie kosztów prac prowadzonych przy świątyniach w naszej Parafii. Zapraszamy również do naszej plenerowej kawiarenki po Mszy o 930 i 1100.

    W poniedziałek (11 IX) o godz. 1100 zapraszamy na Mszę świętą, którą będą celebrowali kapłani z rocznika ks. Kanonika Stanisława Jarguza, którzy w tym roku przezywają już 59 rocznicę kapłaństwa.

    W środę (13 IX) serdecznie zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1700, następnie pierwsze nabożeństwo do Naszej Pani Gdowskiej, które będziemy odprawiać w każdą środę. O godz. 1800 Msza święta, a po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec.

    W piątek (15 IX) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, która patronuje kaplicy na naszym cmentarzu. Msza święta na cmentarzu o godz. 1600. W Piątek zapraszamy na spotkania Grupy Apostolskiej VIA. Po Mszy Świętej wieczornej spotkania będzie mieć grupa młodsza (od klasy 7 wzwyż), a o godzinie 20.30 młodzież dorosła. Zapraszamy wszystkich którzy chcieliby włączyć się w te grupy.

    W przyszłą niedzielę odbędzie się XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 900. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce. Wyjazd indywidualny.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas Mszy świętej w pierwszą środę miesiąca. W gablocie i na stronie internetowej jest podany dalszy program peregrynacji kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej. Ci, którzy jeszcze pragną przyjąć obraz mogą składać zgłoszenia do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Mężczyzn zapraszamy do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę 23 września br. Zapisy w zakrystii. W zakrystii również są do nabycia obrazy Naszej Pani Gdowskiej w różnych formatach. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła.

    Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłe z naszej wspólnoty parafialnej Śp. Barbarę Szostak ze Zręczyc i Śp. Emili Kurek z Fałkowic. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.