You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17  .09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17 .09.2023

 

    „Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie ginie” – mówił św. Jan Paweł II podczas homilii w czasie Mszy świętej beatyfikacyjnej ojca Rafała Chylińskiego. Te słowa są mottem XXXI Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, którą dziś przeżywamy. Duchowo łączymy się z rodzinami modlącymi się w Kalwarii. A w naszej parafii zakończyliśmy przeżywanie odpustu ku czci Naszej Pani Gdowskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za tak liczny udział w Mszach świętych i przygotowaniu uroczystości odpustowych. Dziękujemy członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz wolontariuszom za przygotowanie naszej plenerowej kawiarenki i kiermaszu ciast. Dziękujemy Scholii wraz z opiekunami, Orkiestrze, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Druhom z jednostek OSP z terenu naszej parafii za udział pocztów sztandarowych i niesienie baldachimu, niosącym feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki. Naszym Siostrom Franciszkankom za wystrój kościoła kwiatami, księżom wikariuszom i ks. Seniorowi, Panu kościelnemu Dariuszowi i Panu organiście Piotrowi za dołożenie wszelkich starań, by dzień urodzin Naszej Mamy był pełen radości i uwielbienia Boga za wielkie rzeczy, które dla nas czyni.

    W poniedziałek (18 IX) .) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży oraz Ks. Kan. Stanisława Jarguza naszego Seniora. Z okazji imienin składamy ks. Stanisławowi serdeczne życzenia i zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji ks. Kanonika podczas Mszy świętej o godz. 1800

    W środę (20 IX) serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do Naszej Pani Gdowskiej, które rozpoczniemy o godz. 1700. Zachęcamy do składania na nabożeństwo podziękowań i próśb do skrzynki intencji przy bocznym ołtarzu.

    W czwartek (21 IX) święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.    

    W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

    Po wakacjach serdecznie zapraszamy do włączenia się w grupy parafialne.

  • Służba Liturgiczna Ołtarza zaprasza na spotkania w piątki o godz. 1545.
  • Schola zaprasza na spotkania w soboty o godz. 1000.
  • Grupa Apostolska VIA zaprasza na spotkania w piątki. Po Mszy Świętej wieczornej spotkania ma grupa młodsza (od klasy 7 wzwyż), a o godzinie 2030 młodzież dorosła.
  • Młodzież OAZOWA zaprasza na spotkania w piątki o godz. 1900
  • Osoby pragnące zgłębić lekturę Pisma świętego zapraszamy na Krąg biblijny we wtorki o godz. 1900 w salce.
  • Seminarium Odnowy Wiary PRZEBUDZENIE zaprasza na spotkania w czwartki o godz. 1900.
  • Duszpasterstwo TALENT zaprasza na spotkanie w czwartek. Rozpoczęcie Mszą święta w intencji uczestników duszpasterstwa o godz. 1800, a następnie spotkanie na plebanii.
  • Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klasy VII zapraszamy na spotkania w środę SP Gdów 7a o godz. 1700, a 7b o godz. 1800 i w czwartek SP Bilczyce i Zręczyce o godz. 1730.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas Mszy świętej w pierwszą środę miesiąca i podczas Nowenny do Naszej Pani Gdowskiej. W gablocie i na stronie internetowej jest podany dalszy program peregrynacji kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej. Ci, którzy jeszcze pragną przyjąć obraz mogą składać zgłoszenia do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Zapraszamy również do zapisów na adorację Najświętszego Sakramentu. Mężczyzn zapraszamy do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę 23 września br. Zapisy w zakrystii. W zakrystii również są do nabycia obrazy Naszej Pani Gdowskiej w różnych formatach. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia na stoliku z tyłu kościoła.

    Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki świętych patronów i obfitości Bożych łask. Wszystkim Wam tu obecnym dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego, tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.