You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXV NIEDZIELA ZWYKŁA  24.09.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023

 

 

    Dziś w przeżywamy Archidiecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po Mszy świętej istnieje możliwość złożenia ofiary do puszki z przeznaczeniem na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.

    W środę (27 IX) wspomnienie św. Wincentego a Paulo. Zapraszamy na Nowenna do Matki Bożej Gdowskiej po Mszy świętej wieczornej. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza małżeństwa modlące się o dar potomstwa. Na zakończenie nowenny będzie błogosławieństwo dla tych małżonków.

    W czwartek (28 IX) święto św. Wacława męczennika. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów przygotowujących się do bierzmowania z klasy VIII. Również w czwartek o godzinie 19.00 odbędzie się próba chóru parafialnego. Zapraszamy wszystkich którzy chcieliby do niego dołączyć.

    W piątek (29 IX) święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zapraszamy na spotkania grup młodzieżowych. Grupa Apostolska VIA zaprasza na spotkanie młodzież od klasy 7 wzwyż po Mszy świętej wieczornej, a młodzież dorosłą o godzinie 2030. OAZA zaprasza na spotkania o godz. 1900

    W przyszłą niedzielę (1.X.) rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy serdecznie, dorosłych, młodzież i dzieci do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym sanktuarium będziemy odprawiali o godz. 1715, natomiast w kościele w Zagórzanach po Mszy świętej godz. 1700. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy do włączenia się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Kaplica Adoracji znajduje się w najstarszej części naszego kościoła, dawnej zakrystii. Zgłoszenia rodzin chętnych na przyjęcie obrazu Naszej Pani Gdowskiej można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Jest nowy numer czasopism TRWAJCIE W MIŁOŚCI, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY oraz STAŚ.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Bogdan Palka z Fałkowic l. 62 Śp. Irena Starczyńska ze Zręczyc l.73. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom życzymy opieki Bożej w tym nowym tygodniu. Solenizantom i jubilatom dużo zdrowia ,wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej Gdowskiej w dalszych latach życia. Świętego Michała Archanioła, prośmy o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu