You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA1.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA1.10.2023

 

 

 

 

    „Jestem Królową Różańca Świętego – mówiła do dzieci w Fatimie Maryja – przyszłam upomnieć ludzkość, by grzechami swymi nie obrażała Boga, by się nawróciła, by odmawiała różaniec.” Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Królowej Różańca polecajmy Grzegorza Kardynała Rysia, który wraz z  20. innymi
papieskimi nominatami przyjął wczoraj insygnia kardynalskie, wszystkich uczestników Synodu Biskupów nt. synodalności, który w środę rozpocznie się w Rzymie, a także naszą parafię, by przygotowanie do jubileuszu zaowocowało świętością naszego życia. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie w naszym sanktuarium o godz. 1715, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 1700. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w domu.

    W poniedziałek (2. X.) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

    W środę (4.X.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na Nowenna do Matki Bożej Gdowskiej po Mszy świętej wieczornej. Intencje dziękczynne i błagalne na Nowennę można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza małżeństwa modlące się o dar potomstwa. Na zakończenie nowenny będzie błogosławieństwo dla tych małżonków.

    W czwartek (5.X.) wspomnienie św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej wieczornej z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na modlitwę uwielbienia.

    W piątek (6 X) pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500 do 1830. Msze święte o godz. 630, 1600i 1800. Zapraszamy na spotkania grup młodzieżowych. Grupa Apostolska VIA zaprasza na spotkanie młodzież od klasy 7 wzwyż po Mszy świętej wieczornej, a młodzież dorosłą o godzinie 2030. OAZA zaprasza na spotkania o godz. 1900

W sobotę (7 X) wspomnienie NMP Różańcowej; z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy członków Róż Różańcowych, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Po Mszy świętej zmianka tajemnic żywego różańca. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii w kancelarii. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1715. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zaprasza w niedzielę, 8 X br., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej o 15:20 Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Zająca.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. Zbiórka do puszek na cele Duszpasterstwa Młodzieży wyniosła 3830 zł. Z tego 40% pozostaje w parafii, pozostała część na duszpasterstwo w dekanacie i diecezji.

    Zapraszamy do włączenia się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Kaplica Adoracji znajduje się w najstarszej części naszego kościoła, dawnej zakrystii. Zgłoszenia rodzin chętnych na przyjęcie obrazu Naszej Pani Gdowskiej można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Jeżeli którejś z siódemek nie pasuje proponowany termin peregrynacji prosimy o zgłoszenie tego do księdza proboszcza. Grafik peregrynacji w gablocie oraz w Internecie. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Jest GOŚĆ NIEDZIELNY – a w nim: O roli aniołów w życiu Jezusa i świętych oraz i tym, że parafia ma przyszłość ; Jest również GOŚĆ EXTRA poświęcony znaczeniom objawień w Kościele – w cenie 14 zł; jest również TRWAJCIE W MIŁOŚCI dla młodzieży, MAŁY GOŚĆ dla dzieci szkolnych oraz STAŚ dla przedszkolaków.

        Wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i opieki Bożej w tym nowym tygodniu. Solenizantom i jubilatom dużo zdrowia ,wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej Gdowskiej w dalszych latach życia. Świętego Michała Archanioła, prośmy o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.