You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA08.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA08.10.2023

 

 

    Październik to miesiąc różańca. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę różańcową w naszym Sanktuarium codziennie o godz. 1715, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 1700. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach. Modlimy się w intencji synodu, naszej Ojczyzny w przededniu wyborów oraz naszej parafii w przygotowaniach do jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Naszej Pani Gdowskiej.

    Spotkania do bierzmowania dla uczniów klas 8 będą we wtorek i w środę o godz. 1840.

    W środę (11 X) wspomnienie św. Jana XXIII. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Gdowskiej. Intencje dziękczynne i błagalne na nabożeństwo można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza małżeństwa modlące się o dar potomstwa. Na zakończenie nowenny będzie błogosławieństwo dla tych małżonków.

    W czwartek (12 X) wspomnienie św. Jana Beyzyma, kapłana. O godz. 1000 rodziców (mamę lub tatę) będących na urlopie macierzyńskim lub nie pracujących zawodowo wraz z małymi dziećmi serdecznie zapraszamy na spotkanie dotyczące Adoracji Najświętszego Sakramentu przez dzieci. Papież Pius XII prosił:
Bardzo liczymy, w obecnych strapieniach, na modlitwę niewinnych dzieci, które boski Odkupiciel przyjmuje i wyróżnia w szczególny sposób. Niech więc wzniosą one ku Niemu swoje dziecięce dłonie, symbol ich czystych serc, aby wypraszać pokój, zgodę i wzajemną miłość.”

    W piątek (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1715, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Na procesję prosimy o przyniesienie świec. Zapraszamy na spotkania grup młodzieżowych. Grupa Apostolska VIA zaprasza na spotkanie młodzież od klasy 7 wzwyż po Mszy świętej wieczornej, a młodzież dorosłą o godzinie 2030. OAZA zaprasza na spotkania o godz. 1900

    W sobotę (14 X) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

    W przyszłą niedzielę (15 X) w przeddzień 45 rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. w duchu dziękczynienie za Jego posługę w kościele pod hasłem „CYWILIZACJA ŻYCIA” będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski. Z tej okazji zapraszamy na kiermasz Kremówek Papieskich. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na dofinasowanie grup młodzieży i dzieci działających w naszej parafii. Do puszek będzie można złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. W związku z 45 rocznicą wyboru Ojca świętego Jana Pawła II Archidiecezja Krakowska przygotowała różne wydarzenia, których program jest na plakatach i na stronie internetowej Archidiecezji.

Proszono o przekazanie ogłoszenia

Szanowni Mieszkańcy,

W związku ze zmianą Kodeksu Wyborczego, w najbliższych Wyborach Parlamentarnych zarządzonych na dzień 15 października w gminie Gdów nastąpiły zmiany w zakresie podziału na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych. Szczegółowy wykaz lokalizacji Obwodowych Komisjach Wyborczych znajduje się na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej Gminy w zakładce Wybory parlamentarne 2023

Z poważaniem

Zbigniew Wojas Wójt Gminy Gdów

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na cele gospodarcze parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Zapraszamy do włączenia się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Kaplica Adoracji znajduje się w najstarszej części naszego kościoła, dawnej zakrystii. Zgłoszenia rodzin chętnych na przyjęcie obrazu Naszej Pani Gdowskiej można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Jeżeli którejś z siódemek nie pasuje proponowany termin peregrynacji prosimy o zgłoszenie tego do księdza proboszcza. Grafik peregrynacji w gablocie oraz w Internecie. Wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i opieki Bożej w tym nowym tygodniu. Solenizantom i jubilatom dużo zdrowia ,wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej Gdowskiej w dalszych latach życia. Świętego Michała Archanioła, prośmy o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.