You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA15.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA15.10.2023

    W dzisiejszą niedzielę w duchu dziękczynienia za Osobę
Ojca Świętego św. Jana Pawła II pod hasłem „Jan Paweł II – CYWILIZACJA ŻYCIA” przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Z tej okazji Oaza, Grupa Apostolska VIA i Schola wraz z rodzicami zorganizowały kiermasz Kremówek Papieskich. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na dofinasowanie grup młodzieży i dzieci działających w naszej parafii. Do puszek można złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

    Dziękujemy za liczny udział dzieci, młodzieży i dorosłych w Nabożeństwach Różańcowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie w naszym Sanktuarium o godz. 1715, a w Zagórzanach po Mszy świętej o godz. 1700. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

    W poniedziałek (16 X) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz 45. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dla upamiętnienie tego wydarzenia Archidiecezja Krakowska przygotowała różne wydarzenia, których program jest na plakatach i na stronie internetowej Archidiecezji.

    W środę (18.X.)
święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Gdowskiej. Intencje dziękczynne i błagalne na nabożeństwo można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza małżeństwa modlące się o dar potomstwa. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie o godz. 1930.

    W czwartek (19 X) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki , kapłana. Mamy wraz z dziećmi zapraszamy na spotkanie nowopowstałej grupy o godz. 1000, a godz. 1100 na Adorację. Kolejne spotkanie duszpasterstwa „Talent”, na które serdecznie zapraszamy rozpoczniemy modlitwą różańcową i Mszą świętą w intencji uczestników duszpasterstwa. Następnie spotkanie na plebanii.

    W piątek (20 X) uroczystość św. Jana Kantego, kapłana głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy na spotkania grup młodzieżowych. Grupa Apostolska VIA zaprasza na spotkanie młodzież od klasy 7 wzwyż po Mszy świętej wieczornej, a młodzież dorosłą o godzinie 2030. OAZA zaprasza na spotkania o godz. 1900

    Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych i troski o ich groby. Kościół od początku zachęca nas do modlitewnej pamięci o swoich najbliższych, którzy odeszli już do Pana. Czyni to w myśl wskazań Pisma Świętego, które mówi: „świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni” (2 Mch 12, 46).  Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Kartki na wypominki jednorazowe i roczne są do zabrania z ołtarzy bocznych. Prosimy po ich wypełnieniu (imiona i nazwiska podajemy w mianowniku) włożyć je do koperty i złożyć do skrzynek przy ołtarzach lub w zakrystii.

    Pragniemy bardzo gorąco podziękować panu Wójtowi Zbigniewowi Wojasowi oraz pracownikom Gminy Gdów za przygotowanie wniosków, dzięki którym Gmina z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
na remont kościoła otrzymała promesę dofinansowania inwestycji w kwocie 800 000 zł., natomiast z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na remont Domu Katolickiego ZORZA otrzymała kwotę 3 150 000 zł. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dziś na cele duchowe i materialne naszej parafii. Za ofiarodawców modlimy się podczas Mszy świętej w I środę miesiąca oraz na nabożeństwie do Matki Bożej Gdowskiej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Zapraszamy do włączenia się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. Wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i opieki Bożej w tym nowym tygodniu. Solenizantom i jubilatom dużo zdrowia ,wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej Gdowskiej w dalszych latach życia. Świętego Michała Archanioła, prośmy o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.