You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA22.10.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA22.10.2023

    Wspominając dziś w liturgii św. Jana Pawła II wielkiego Misjonarza naszych czasów w kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Jest on dla nas zaproszeniem do modlitwy w intencji wszystkich podejmujących trud głoszenia Dobrej Nowiny, a zarazem wezwaniem, by nasze życie stawało się żywą Ewangelią.

    Wszystkim ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ” Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano 5520 zł.

    Przed nami ostatni pełny tydzień października – miesiąca różańca. Niezmiennie zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym w naszym Sanktuarium o godz. 1715, a w Zagórzanach po Mszy świętej w niedzielę o godz. 1500, a w tygodniu o godz. 1700. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

    W środę Zelatorów Róż Różańcowych zapraszamy na spotkanie o godz. 1645, a po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Gdowskiej. Intencje dziękczynne i błagalne na nabożeństwo można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza małżeństwa modlące się o dar potomstwa.

    W czwartek na godz. 1000 zapraszamy na kolejne spotkanie mamy wraz z małymi dziećmi.

    Zbliża się listopad – błogosławiony czas modlitwy za zmarłych i troski o ich groby. Otoczmy modlitwą naszych zmarłych Rodziców, Krewnych i Przyjaciół nie tylko w te pierwsze dni listopada, ale przez cały rok. Kartki na wypominki jednorazowe i roczne są do zabrania z ołtarzy bocznych. Prosimy po ich wypełnieniu (imiona i nazwiska podajemy w mianowniku) włożyć je do koperty i złożyć do skrzynek przy ołtarzach lub w zakrystii. Za zmarłych poleconych nam w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się w listopadzie, natomiast imiona zmarłych poleconych w wypominkach rocznych są wyczytywane w każdą niedzielę roku przed Mszą św. o godz. 800, 930 i 1100 W intencji wypominanych jest też sprawowana Msza św. w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 630. W dniach 1-8 listopada będzie można zyskać odpusty za zmarłych. Jednym z warunków uzyskania odpustu jest spowiedź sakramentalna. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy w tygodniu rano od godz. 615 do 715 oraz popołudniu od godz. 1700.

    Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone na cele duchowe i materialne naszej parafii. Za ofiarodawców modlimy się podczas Mszy świętej w I środę miesiąca oraz na nabożeństwie do Matki Bożej Gdowskiej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer miesięcznika MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i STAŚ. Zapraszamy do włączenia się w całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu. W odpowiedzi na zadawane pytanie: Czy można uczestniczyć we Mszy świętej w kaplicy Adoracji? pragniemy wyjaśnić: Kaplica Adoracji została przygotowana, aby służyć modlitwie przed Najświętszym Sakramentem cały czas. Tak, by na czas sprzątania, pogrzebów, ślubów czy też Mszy świętej nie trzeba było dokonywać repozycji Najświętszego Sakramentu. Modlitwa w kaplicy adoracji zasadniczo odbywa się w ciszy. Proszę więc rozsądzić. Jeżeli ktoś w czasie Mszy świętej przychodzi do kaplicy na adorację do czego teraz kaplica jest przeznaczona, a inni chcą tam uczestniczyć we Mszy świętej, jak to bywało wcześniej, odpowiadając głośno, śpiewając, wstając itd. To sprawia, że modlące się osoby wzajemnie sobie przeszkadzają. Trzeba więc dokonać wyboru: albo kaplica adoracji będzie przeznaczona tylko na modlitwę adoracji, a w Mszy świętej uczestniczymy w pozostałych nawach kościoła, albo by nie dochodziło do konfliktu w niedzielę adorację będzie się rozpoczynać o godz. 1330. Dlatego takie małe parafialne referendum z pytaniem: Czy w niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy ma rozpoczynać się jak codziennie rano po pierwszej Mszy świętej czy o godz. 1330. Głosy prosimy składać do urny w południowej kaplicy.

    Proszono o przekazanie ogłoszenia: Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Bilczycach zaprasza wszystkich chętnych na kiermasz zniczy od środy do piątku przy budynku szkoły.

    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anastazy Pławecki z Zagórzan, śp. Maria Zabdyr i śp. Jan Szostak z Gdowa oraz śp. Józefa Wojtas z Fałkowic. Polećmy Ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.