OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA29.10.2023

    W dzisiejszą niedzielę, przezywając rocznicę poświęcenia naszej świątyni, dziękujemy za nasz kościół, w którym możemy słuchać Słowa Bożego, doświadczać poprzez sakramenty mocy Bożej łaski oraz wzrastać w świętości. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na budownictwo sakralne. Swoimi ofiarami wspieramy budujące się kościoły.

    W środę (1. XI.) uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. W Zagórzanach Msza tylko o godz. 900. Procesja żałobna z modlitwą za zmarłych wyruszy o godz. 1415. Msza święta na cmentarzu o godz. 1500. Modlitwa Różańcowa na cmentarzu o godz. 1900. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

    W czwartek (2.XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny. Msze święte będą odprawiane o godz. 630, 700 800, 930 oraz o godz. 1800. W Zagórzanach o godz. 1700. Z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na modlitwę uwielbienia po Mszy świętej wieczornej.
    Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą przez modlitwę, Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także dar odpustu. Odpust ofiarowany za zmarłych w dniach 1 do 8 listopada jest zupełny. W pozostałe dni cząstkowy. Kartki na wypominki jednorazowe i roczne są do zabrania z ołtarzy bocznych. Prosimy po ich wypełnieniu (imiona i nazwiska podajemy w mianowniku) włożyć je do koperty i złożyć do skrzynek przy ołtarzach lub w zakrystii. Składamy serdeczne podziękowanie za współpracę przy ustalaniu dysponentów grobów oraz zasadniczo niezostawianie już śmieci przed bramą cmentarza. Kosze na śmieci znajdują się wewnątrz cmentarza. Uprzejmie prosimy o zabieranie ze sobą zużytych wkładów i zniczy. W ten sposób ograniczymy znacznie opłaty za śmieci. Po co płacić dwukrotnie raz jako gospodarstwo domowe i drugi raz jako parafianie. Na nową część cmentarza parafia przyjmie ziemię, ponieważ zgodnie z pozwoleniem teren musi być podniesiony o pół metra. W tej sprawie prosimy o kontakt z Panem Tomaszem Patalitą zarządcą cmentarza.

        W piątek (4. XI.) I piątek miesiąca: Okazja do spowiedzi w piątek rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500 do 1830. Msze święte o godz. 630, 1600 i 1800.

    W sobotę (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy, starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 1715. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    W ubiegłą niedzielę odbyło się ogólnopolskie badanie praktyk religijnych. W naszej parafii we mszach Świętych uczestniczyło 3254 (2905) wiernych, 1663 (1599) kobiet i 1424 (1306)mężczyzn. Parafia liczy prawie 8000 wiernych z czego w niedzielnej Eucharystii uczestniczy ok. 40,7% (36,3%) deklarujących się jako katolicy. Z uczestniczących w niedzielnej eucharystii komunię świętą przyjęła 1/3 wiernych.    Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła.    Proszono o przekazanie zaproszenia:

    Rada Rodziców ze SP im św. Jana Kantego w Gdowie zaprasza na charytatywny kiermasz zniczy, który odbędzie się od 29 października do 1 listopada przy cmentarzu parafialnym w Gdowie.

        W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Zofia Marszałek i śp. Zofia Pieprzyk z Gdowa oraz śp. Krystyna Stopa z Bilczyc. Polećmy Je Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.