You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA  5.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 5.11.2023 r.

    W najbliższym tygodniu zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych koronką do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się ona o godz. 1750. Wcześniej możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu

    W środę (8 XI) zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Gdowskiej po mszy świętej o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nabożeństwo można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza małżeństwa modlące się o dar potomstwa. W naszej parafii od niedawna formuje się Wspólnota Kobiet RTCK. Kobiety zainteresowane poznaniem koncepcji Wspólnoty i dołączeniem do niej zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się po Mszy Świętej o 1800 w najbliższą środę.

    W czwartek (9 XI ) rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Zapraszamy na spotkania dla mam z małymi dziećmi, które odbywają się w salce o godz. 1000. Na zakończenie spotkania możliwość Adoracji wraz z dziećmi.

    W sobotę (11.XI.) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a zarazem narodowe Święto Niepodległości. Msze święte w tym dniu o godz. 630 700, 930 i 1800. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

    W przyszłą niedziele będziemy gościć w naszej parafii o. Franciszka Meusa paulina, który pracuje w Kamerunie i tam buduje parafię. Ofiarami do puszek będziemy modli wesprzeć tamtejszych chrześcijan.

    Proszono o przekazanie zaproszenia:

    Wójt Gminy Gdów serdecznie zaprasza mieszkańców oraz organizacje na Gminne obchody 105 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w sobotę 11 listopada br. Obchody rozpoczną się o godz. 930 Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej. Następnie pod Pomnikiem Pamięci część oficjalna uroczystości. O godz. 1700 w Sali widowiskowej Centrum Kultury „Wieczornica” i okazja do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Szczegóły na plakatach.

    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej. W gablocie i na stronie internetowej jest zamieszczony dalszy program peregrynacji kopii cudownego wizerunku Naszej Pani Gdowskiej. Jeżeli którejś z siódemek nie pasuje proponowany termin prosimy o kontakt z księdzem Proboszczem.

        W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Teresa Tyrańska i śp. Władysław Pacek ze Zręczyc oraz śp. Maria Biernat z Bilczyc. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.