You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  19.11.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2023 r.

    O. Franciszek Meusa pracujący od 26 lat w Kamerunie, którego gościliśmy w ostatnią niedzielę składa gorąca podziękowanie za ofiary złożone na budowę kościoła i rozwój parafii w wysokości 21 095 zł. O. Franciszek zauważył, że gościł w wielu parafiach ale to jest rekord w hojności. Bóg zapłać.

    W kościele przeżywamy dziś VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7). W Orędzie na VII ŚDU 2023 Ojciec Święty pisze: „Mówiąc o ubogich, łatwo jest zatrzymać się na statystykach i liczbach. Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze. Są braćmi i siostrami ze swoimi zaletami i wadami, jak wszyscy inni, i ważne, aby wejść w osobistą relację z każdym z nich.”

    W środę
(22.XI.) wspomnienie świętej Cecylii patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Wszystkim troszczącym się o piękno śpiewu kościelnego w naszej parafii: panu Organiście Piotrowi, chórowi, scholce wraz z opiekunami, Grupie Uwielbieniowej Kairos życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętej patronki w codziennym życiu. Zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Gdowskiej po Mszy świętej o godz. 1800. Intencje dziękczynne i błagalne na Nabożeństwo można składać do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy zwłaszcza małżeństwa modlące się o dar potomstwa.

W piątek (24 XI) ks. Bartosz zaprasza wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i włączyć się w Liturgiczną Służbę Ołtarza. Spotkanie o godz. 16:30 w salce.

    W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy świętej o godz. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z odmówieniem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odnowieniem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

    Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby duchowe i materialne całej wspólnoty parafialnej, Zachęcamy do podejmowania dyżuru modlitewnego w Kaplicy Adoracji w ciągu dnia. Prasa katolicka jest do nabycia na stoliku z tyłu.

        W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bożena Durczok oraz śp. Gerard Woźniak z Gdowa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim Parafianom i gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.