You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA ADWENTU  24.12.2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2023

    Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym prawdziwie zbudowaliśmy w sercu dom dla Jezusa. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej i całych świąt Bożego Narodzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach, w sąsiedztwie i wśród znajomych. Wigilijnej wieczerzy niech towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Mszy świętej o godz. 1800 dziś nie będzie. Przed kościołem pod wieżą młodzież z Grupy Apostolskiej VIA rozprowadza sianko pod obrus na wigilijny stół. Dobrowolne datki składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazd młodzieży na Dni Skupienia oraz na funkcjonowanie grupy. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom do nabycia przy bocznym ołtarzach, a opłatki przed kościołem.

    W poniedziałek (25 XII ) radosna uroczystość Narodzenia Pańskiego. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Zapraszamy na Pasterkę do kościoła w Gdowie i w Zagórzanach. Na pasterkę przyjdźmy z lampionami lub świecami. W Gdowie przed Pasterką zostanie odśpiewane Martyrologium Rzymskie. Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS.. Warto w to radosne święto na nowo uświadomić sobie prawdę, że Syn Boży po to przyszedł na ziemię i zechciał zamieszkać w rodzinie, aby nas uczynić dziećmi Bożymi.

    We wtorek (26 XII) przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; składka przeznaczona zostanie na UPJPII.

    W środę (27 XII ) święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Święcenie przyniesionego wina po wszystkich Mszach św.

    W czwartek (28.XII) święto Świętych Młodzianków, męczenników.

    W przyszłą niedzielę (31 XII ) będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny. W tym dniu do południa zapraszamy na Msze święte rodzinnie. Po Mszach świętych błogosławieństwo rodzin oraz niespodzianka dla nich. To także ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co Go przepraszać. Chciejmy zatem włączyć się w modlitwę dziękczynną na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy. O godz. 1530
Nieszpory z kazaniem, następnie nabożeństwo dziękczynno-błagalne przed Najświętszym Sakramentem. Msza święta na rozpoczęcie Nowego Roku o godz. 1615. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1800

    Ostatni dzień adwentu to dobry czas by podziękować wszystkim, którzy włączyli się w adwentowe czuwanie. Dziękujemy seniorom, rodzicom, młodzieży oraz dzieciom za złożone świadectwo wiary poprzez liczny udział w roratach. Dziękujemy za przygotowanie dekoracji adwentowej naszym Siostrom Franciszkankom oraz Państwu Brygidzie i Edwardowi Domagała wraz z dziećmi. Dziękujemy za przygotowanie rorat panu kościelnemu Dariuszowi i panu organiście Piotrowi, siostrze Beacie, scholii roratniej i LSO. Dziękujemy „Piekarni u Sidora” za dostarczenie bułek oraz całej ekipie małej i dużej dzielnie od 550 przygotowującej słodkie śniadania. Dziękujemy za dekorację świąteczną. Księżom Bartoszowi i Bartłomiejowi za kierowanie pracami. Grupie Apostolskiej VIA dziękujemy za ubieranie choinek i dekorację świąteczną. Dziękujemy budującym szopkę: Justynie i Piotrowi Orzechowskim, Andrzejowi Małkowi, Krzysztofowi Krawczykowi, Łukaszowi Surowcowi i Piotrowi Zabdyrowi. Państwu Trzupek i nadleśnictwu dziękujemy za choinki. Dziękujemy panu Mieczysławowi Słotwińskiemu za dostarczone materiały oraz firmie Chomik za ozdoby świąteczne. Grupie Talent serdecznie dziękujemy za budowę szopki na ołtarzu polowym. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne i gorące Bóg zapłać! Życzymy błogosławionej Wigilii i świąt Bożego Narodzenia.