You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  III NIEDZIELA ZWYKŁA  21.01.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 21.01.2024

    W trwającym Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Papieża Franciszka Listem Apostolskim «Aperuit illis». Nie jest to przypadek – pisze w tym dokumencie Papież Franciszek – celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwałej i autentycznej jedności”.

    Dziś o godz. 1845 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry symfonicznej i Chóru Szkoły Muzycznej w Gdowie, chóru TUTTE LE CORDE oraz uczniów klasy II B Szkoły Podstawowej w Gdowie.

    W środę (24.I.) wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy na Nabożeństwo do Naszej Pani Gdowskiej po Mszy świętej
o godz. 1800. Zachęcamy do składania intencji dziękczynnych i błagalnych na nabożeństwo do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

    W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert kolęd wykonaniu Orkiestry Dętej z Gminy Gdów o godz. 1230.

    Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierają naszą Parafię duchowo i materialnie. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach podczas Mszy świętej w I środę miesiąca oraz na nabożeństwie do naszej Pani Gdowskiej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Dobiega końca peregrynacja kopii obrazu Naszej Pani Gdowskiej w zgłoszonych rodzinach. Do nawiedzenia zgłosiło się 40% rodzin tworzących nasza wspólnotę parafialną. Wszystkim tym rodzinom dziękujemy za zaangażowanie w życie parafii. Tych, którzy pragną podjąć nawiedzenie obrazu Naszej Pani Gdowskiej zarówno indywidualnie jak i zorganizowanych siódemkach rodzin prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Dobiega końca również czas tegorocznych odwiedzin duszpasterskich w naszych rodzinach: czas spotkań, rozmów, a nade wszystko modlitwy o Boże błogosławieństwo w dla rodzin w Nowym Roku. Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli przed nami drzwi swoich domów, dając świadectwo wiary i przynależności do wspólnoty parafialnej. Program kolędy jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny:

 

    Proszono o przekazanie zaproszenia:

    Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zręczycach serdecznie zapraszają na przedstawienie jasełkowe, które odbędzie się w niedzielę 28 stycznia 2024 r. o godzinie 1600 w sali gimnastycznej SP w Zręczycach. 

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Zofia Gałka i Śp. Mieczysław Matuszyk z Gdowa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu.