You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  VI NIEDZIELA ZWYKŁA  11.02.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024

    Alma Spei Hospicjum dla Dzieci oraz wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu SP Bilczyce pragną wyrazić gorącą wdzięczność Wiernym Parafii Narodzenia NMP w Gdowie za wielką hojność okazaną w czasie kwesty na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci, która odbyła się w niedzielę 4 lutego br. W czasie kwesty zebrano 7 332, 93 zł.

    Dziś przypada wspomnienie NMP z Lourdes i XXXII Światowy Dzień Chorego. Dziś także rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. W ramach 40-godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem zachęcamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Adoracji codziennie od godz. 700 do 1800.

    W środę (14 II) – zwaną Środą Popielcową – w święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy, rozpoczyna się Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszej parafii w następującym porządku: w Gdowie o godz. 630, 800,930, 1600 i 1800, a w Zagórzanach o godz. 1700. W odpowiedzi apel Przewodniczącego KEP przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

    W piątek (16 II) wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dorosłych i młodzież o godz. 600 i 1845, a dzieci o godz. 1530. Droga Krzyżowa w Zagórzanach w czwartki o godz. 1700. Grupy modlitewne działające w naszej parafii wspólnie organizują akcję modlitewną „NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI”. Początek czuwania w piątek o godz. 2000 a zakończenie w sobotę o godz. 600. O północy zostanie odprawiona Msza święta. Historia uczy, że moc modlitwy jest ogromna i potrafi zmienić bieg dziejów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Plan w gablocie i na stronie internetowej.

    Fundacja Mk 12,31 organizuje w przyszłą niedzielę kiermasz charytatywny na pomoc w leczeniu i rehabilitację Łukasza Domagały z Gdowa.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Krzysztofa Karaś z Zagórzan i Śp. Andrzej Pilch z Gdowa. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

        Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów dla solenizantów nadchodzącego tygodnia. Polećmy się opiece św. Michała Archanioła.