You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  (18.02.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18.02.2024)

    Od Środy Popielcowej przeżywamy okres Wielkiego Postu przygotowując się do Świąt Paschalnych. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w Gdowie o godz. 1700, wcześniej o 1630 Droga Krzyżowa, w Zagórzanach po Mszy św. o godz. 1500. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w Gdowie w piątek dla młodzieży i dorosłych o godz. 600 i 1845, dla dzieci o godz. 1530. W Zagórzanach w czwartek o godz. 1700. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy również na Adorację Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 1330 do 1800, w tygodniu od 700 do 1800. Każdego dnia modlimy się, modlitwą różańcową o 1725 szczególnie o dobre przygotowanie do jubileuszu 25-lecia koronacji obrazu Naszej Pani Gdowskiej.

    Fundacja Mk 12,31 organizuje dziś kiermasz charytatywny na pomoc w leczeniu i rehabilitację Łukasza Domagały z Gdowa.

    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za ofiary złożone w Środę Popielcową na pomoc ofiarom wojen. Złożono 4006, 67 zł. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Extra na Wielki Post, Staś Mały Gość Niedzielny, Gość Niedzielny, Niedziela oraz Trwajcie w Miłości. Rozpoczynamy przygotowania do inscenizowanej Drogi Krzyżowej ulicami Gdowa. Wszystkie osoby pragnące współtworzyć to wydarzenie zapraszamy na spotkanie w środę 28 lutego br. o godz. 2000. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w czwartek 29 lutego o godz. 1930.

    Dwa zaproszenia:

    Młodzież parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Bodzanowie zapraszamy na misterium Męki Pańskiej , które odbędzie się w Kampusie Wielickim w dniach: 9 i 10 marca o godz. 16.3019.00.
Bezpłatne bilety można uzyskać pod tel. 788615554.

    Parafia w Brzeziu w dniach 02.07 – 11.07 organizuje pielgrzymka autokarową „U Matki Bożej we Francji i Hiszpanii. Szczegóły na stronie internetowej parafii oraz na plakacie. Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się w Brzeziu u ks. Proboszcza Piotra Grzesika.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły Śp. Irena Lińczowska i Śp. Zofia Franiek z Gdowa. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień wielkopostnej drogi ku pełni rozumienia tajemnicy Chrystusa. Prośmy świętego Michała Archanioła o pomoc w walce z pokusami i o dar pokoju.