You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  (25.02.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (25.02.2024)

    Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w Gdowie o godz. 1700, wcześniej o 1630 Droga Krzyżowa, w Zagórzanach o 1550. Podczas Gorzkich Żali składamy ofiary na wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Droga Krzyżowa w Gdowie w piątek dla młodzieży i dorosłych o godz. 600 i 1845, dla dzieci o godz. 1530. W Zagórzanach w czwartek o godz. 1700. W świętym czasie Wielkiego Postu skorzystajmy także z możliwości indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w niedzielę od godz. 1330 do 1800, w tygodniu od 700 do 1800.

    W piątek (1 III) okazja do spowiedzi, z racji I Piątku miesiąca, rano od godz. 600 i po południu od 1500.

    W sobotę (2 III) z racji I soboty miesiąca starszych
i chorych i samotnych zapraszamy na Mszę świętą o godz. 930, wcześniej okazja do spowiedzi Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000. W sobotę abp. Marek Jędraszewski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas 8 naszej parafii na Mszy świętej o godz. 1800. Młodzież, świadków Bierzmowania i rodziny młodzieży przyjmującej sakrament obejmijmy naszą szczególną modlitwą.

    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Na bocznym ołtarzu można nabyć baranki wielkanocne caritasu jako pomoc dla seniorów i uchodźców. Koszt 8 zł.

    Rozpoczynamy przygotowania do inscenizowanej Drogi Krzyżowej ulicami Gdowa oraz do Triduum Paschalnego. Wszystkie osoby pragnące współtworzyć scholę na Triduum zapraszamy na próbę w środę 28 br. o godz. 1900. Natomiast tych, którzy chcą przygotować Drogę Krzyżową zapraszamy na spotkanie w również w środę 28 lutego br. o godz. 2000. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w czwartek 29 lutego o godz. 1930.

    W sytuacji, którą przeżywamy orędzie o Bożym Miłosierdziu niesie światło nadziei dla umęczonego świata. Tylko w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. Jezus pragnie, aby orędzie o miłosierdziu dotarło do wszystkich ludzi. Zapraszamy do głoszenia orędzia o Bożym Miłosierdziu przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 6 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próbę do tego wydarzenia w sobotę 2 marca br. o godz. 1530 w sali gimnastycznej byłej podstawówki. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Śp. Anna Boguta z Zagórzan Śp. Elżbieta Lińczowska, Śp. Jan Hebda i Śp. Jacek Cebula z Gdowa oraz Śp. Andrzej Chanek ze Zręczyc. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień wielkopostnej drogi ku pełni rozumienia tajemnicy Chrystusa. Prośmy świętego Michała Archanioła o pomoc w walce z pokusami i o dar pokoju.