You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  (03.03.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (03.03.2024)

    Wczoraj abp. Marek Jędraszewski udzielił Sakramentu Bierzmowania 43 młodym z naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy się przyczynili do przygotowania tej uroczystości, szczególnie ks. Bartłomiejowi, który młodzież przygotowywał.

    W poniedziałek (4.III.) uroczystość św. Kazimierza Królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Rodziców uczniów klas IV zapraszamy na spotkanie w sprawie rocznicy I Komunii świętej o godz. 1845.

    W środę (6 III) zapraszamy na Nabożeństwo do Naszej Pani Gdowskiej po Mszy świętej
o godz. 1800. Zachęcamy do składania intencji dziękczynnych i błagalnych na nabożeństwo do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu Matki Bożej.

    W czwartek (7 III) z racji I czwartku zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia po Mszy świętej wieczornej.

    W najbliższy piątek (8 III) o godz. 1845zapraszamy na wstrząsające do głębi Misterium Drogi Krzyżowej pt. Bezdomny Jezus. Rozważania zostały spisane między łóżeczkami pierwszego hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie. Będą one przeplatane 14 pieśniami z Księgi Lamentacji z oryginalną muzyką, zobaczymy też autorskie grafiki, które są jak rentgeny duszy. Misterium zaprezentują niepełnosprawni i niezwykli artyści Teatru Exit. Na zakończenie nabożeństwa ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć funkcjonowanie teatru.

    Dziękujemy za ofiary na naszą świątynię oraz na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Na bocznym ołtarzu można nabyć baranki wielkanocne caritasu jako pomoc dla seniorów i uchodźców. Koszt 8 zł.

    Serdecznie zapraszamy do głoszenia orędzia o Bożym Miłosierdziu przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie 6 kwietnia br. Rodziców, młodzież i dzieci zapraszam na próbę do tego wydarzenia w sobotę 9 marca br. o godz. 1530 w sali gimnastycznej byłej podstawówki. Prosimy o przyniesienie obuwia zamiennego.

    W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Stefania Dębowska z Gdowa. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów na każdy dzień Wielkiego Postu. Na Wielkopostnej drodze przemiany serca nie nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.