You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  V NIEDZIELA WIELKANOCY  (28.04.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKANOCY (28.04.2024)

    W poniedziałek (30.IV.) przypada święto św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy, a także dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej; również w poniedziałek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Stanisława na zakończenie adoracji.

    W środę (1.V.) rozpoczniemy piękny miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci NMP. Pierwsze nabożeństwo majowe z procesją o godzinie 1715. Będzie ono połączone w środy z nabożeństwem do Naszej Pani Gdowskiej.
Prosimy o przygotowanie asyst do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu, dzieci do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium będą codziennie godz. 1740, natomiast w Zagórzanach w tygodniu po Mszy świętej o godz.1900, a w niedzielę po Mszy o godz. 1500. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. W tym dniu odbędzie się również poświęcenie nowej kapliczki w Zręczycach o godz. 1600.

    W czwartek (2.V.) wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora kościoła. Z racji I czwartku miesiąca zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem po Mszy świętej wieczornej.

    W piątek (3.V.) uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Msza święta w intencji Ojczyzny której przewodniczył będzie bp. Zdzisław Błaszczyk z Rio de Janeiro o godz. 1100. Będziemy też gościć w tym dniu ks. Aleksego Pliszczyńskiego pracującego w Oruro w Boliwii. Naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć tamtejszą wspólnotę chrześcijan. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    W sobotę (4.V.) wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Jego wstawiennictwu polecajmy szczęśliwą służbę Druhen i Druhów z jednostek OSP z naszej parafii.. Z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    Ks. Proboszcz Bogusław pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za wszelkie wsparcie, modlitwę, ofiarowane Msze święte i udział w pogrzebie mojego tatusia + Benedykta. Dziękuję za ofiary złożone podczas pogrzebu na rzecz Domowego Hospicjum Królowej Apostołów w Krakowie w wysokości 4 516,20 zł. Wszystkim za okazane serce nie Jezus Dobry pasterz udzieli wszelkich łask. W intencji wszystkich ludzi dobrej woli zostanie odprawiona Msza święta w czwartek 2 maja o godz. 1800. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Ofiary przeznaczymy na bieżące utrzymanie kościoła i przygotowanie inwestycji budowy drogi procesyjnej wokół kościoła Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. W dniach 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zapraszamy na pielgrzymki i wyjazdy z parafii:

  • Fatima samolotem od 26 do 30. 09 br., koszt 3450 zł. i 160 euro.
  • Lourdes samolotem od 11 do 15. 07 br., koszt 1200 zł i 480 euro.
  • Wakacje w Neum w Bośni i Hercegowinie od 23.06 do 4.07. Koszt 900 zł i 480 euro.

    Zapisy na wyjazdy w zakrystii.

    Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła prośmy o łaskę wiernego trwania w Chrystusie.