You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCY (05.05.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCY (05.05.2024)

    W naszej parafii gościmy dziś ks. dr Wojciecha Barana Dyrektora Archiwum i Biblioteki Krakowskiej Kapituły Katedralnej, który przybliża nam postać sługi Bożego ks. Michała Rapacza pomagając jak najlepiej przygotować się do jego beatyfikacji, która odbędzie się 15 czerwca br. w Łagiewnikach. Zapisy dla chętnych do udziału w beatyfikacji w zakrystii. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w naszym sanktuarium w środy o godz. 1715, a w pozostałe dni o godz. 1740. W Zagórzanach w tygodniu po Mszy świętej o godz. 1900, w niedzielę po Mszy świętej o 1500. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych.

    W środę (8 V) Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i męczennika głównego patrona Polski.

    W czwartek (9 V) zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Światła w 40. dzień po Zmartwychwstaniu prowadzone przez Grupę PRZEBUDZENIE Rozpoczęcie nabożeństwa o godzinie 1845 przy I stacji Drogi Krzyżowej na Stryszową. Zakończenie Mszą Świętą pod krzyżem na Stryszowej o godzinie 2000.

    W sobotę (11 V) swoją pierwszą spowiedź będą miały dzieci, które w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Wspólne nabożeństwo pokutne dla dzieci i rodzin z indywidualną spowiedzią rozpoczniemy o godz. 900. Msze Święte, podczas których dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, będą w najbliższą niedzielę o godz. 1100 i 1230 Prosimy pozostawić te Msze dla dzieci i ich rodzin i wziąć udział we Mszach świętych w innych godzinach.

    W przyszłą niedzielę (12 V) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W dniach poprzedzających to święto przeżywamy tzw. Dni Krzyżowe, czyli czas błagalnej modlitwy o błogosławieństwo Boże w pracy dla rolników, o dobre urodzaje i zachowanie plonów ziemi od klęsk żywiołowych oraz za kraje głodujące. W naszym sanktuarium modlitwa będzie podczas nabożeństwa majowego. W poszczególnych miejscowościach w następującym porządku:

 • Zręczyce – Skotnica, Cieniawa oraz Bilczyce    poniedziałek (06.05) o godz. 2000
 • Grzybowa oraz Fałkowice                wtorek (07.05)     o godz. 2000
 • Zagórzany i Zalesiany (Kaplica w Zagórzanach)    środa (08.05)         o godz. 1900
 • Podolany                        środa (08.05)     o godz. 2000
 • Stryszowa                        czwartek (09.05)     o godz. 2000
 • Wólka Zręczycka                    piątek (10.05)     o godz. 2000

    Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Będziemy ją przeżywać w czwartek 30 maja br. W tym roku Msza święta będzie przy szkole podstawowej w Gdowie o godz. 930, a po niej procesja do Kościoła. O przygotowanie Ołtarza do Mszy świętej prosimy Rodziców Dzieci I Komunijnych i Młodzieży Bierzmowanej, natomiast o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji prosimy mieszkańców:

 • I ołtarz     mieszkańcy Gdowa
 • II ołtarz     mieszkańcy Zagórzan
 • III ołtarz     mieszkańcy Zalesian
 • IV ołtarz     mieszkańcy Stryszowej

    Na spotkanie w sprawie budowy ołtarzy zapraszamy jutro w poniedziałek 6 maja br. o godz. 1840 do kościoła.

    Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Ofiary przeznaczymy na bieżące utrzymanie kościoła i przygotowanie inwestycji budowy drogi procesyjnej wokół kościoła Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas nabożeństwa do Naszej Pani Gdowskiej w środy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła. Zapraszamy na pielgrzymki i wyjazdy z parafii:

 • Wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza 15.06.2024 br.
 • Fatima samolotem od 26 do 30. 09 br., koszt 3450 zł. i 160 euro
 • Lourdes samolotem od 11 do 15. 07 br., koszt 1200 zł i 480 euro.
 • Wakacje w Neum w Bośni i Hercegowinie od 23.06 do 4.07. Koszt 900 zł i 480 euro.

    Zapisy na wyjazdy w zakrystii.

    Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłą w ostatnim czasie naszą parafiankę Śp. Janinę Gomółka z Gdowa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski trwania w miłości Chrystusa