You are currently viewing VII NIEDZIELA WIELKANOCY  WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  (12.05.2024)

VII NIEDZIELA WIELKANOCY WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (12.05.2024)

    W naszej Parafii przeżywamy dziś Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. To wielka radość, że w 99 sercach naszych młodziutkich parafian zagościł Pan Jezus. Bóg zapłać rodzicom i bliskim dzieci za towarzyszenie dzieciom przez cały rok przygotowań do tego dnia. Dziękujemy siostrze Beacie za prowadzoną katechezę i przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy rodzicom za przekazaną na parafię ofiarę pieniężną. Dzieci i rodziców zapraszamy na Biały Tydzień.

    W poniedziałek (13.V.) w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 1730 modlitwą różańcową, następnie Msza święta, a po niej procesja maryjna z Figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas, której odśpiewamy litanie do Matki Bożej. Na procesję prosimy o przyniesienie świec. Wzorem lat ubiegłych o niesienie figury w kolejnych miesiącach prosimy Panie z KGW z terenu naszej parafii.

    We wtorek (14 V) święto św. Macieja Apostoła.

    W czwartek (16 V) święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa TALENT. O godz. 1800 Msza święta w intencji uczestników Duszpasterstwa, a następnie spotkanie formacyjne na plebani.

W piątek (17 V) zbiórka ministrantów i lektorów w zakrystii o godzinie 1600.

    W sobotę (18 V) w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpoczniemy o godz. 1930.

    W przyszłą niedzielę (19 V) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu będziemy przeżywać WIZYTACJĘ KANONICZNĄ NASZEJ PARAFII, KTÓRĄ PRZEPROWADZI BP ROBERT CHRZĄSZCZ. Wizytacja Kanoniczna to bardzo ważne wydarzenie w życiu parafii Poprzednia wizytacja odbyła się przed pandemią w 2015 roku. Obecność w parafii Biskupa, następcy Apostołów, to wielka łaska i szczególny czas umocnienia wiary W czasie trwania wizytacji odbędą się spotkania z grupami parafialnymi Prośmy o Boże błogosławieństwo na czas tej wizytacji, aby Pan Bóg przez słowa Ks. Biskupa i błogosławieństwo umocnił naszą wiarę. Program wizytacji wygląda następująco:

 

Sobota 18 maja 2024r. .

Biskup udzieli błogosławieństwa na zakończenie Czuwania Modlitewnego w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Po czuwaniu spotkanie z grupą Uwielbienia KAIROS, Grupą PRZEBUDZENIE i Kręgiem Biblijnym.

Niedziela 19 maja 2024 r.

620 Przywitanie ks. Biskupa Roberta chrząszcza w kościele.

630
Msza święta z homilią biskupa.

730
Śniadanie z Parafialną Radą Duszpasterską.

800 Msza święta z homilią biskupa.

900
Msza święta w Zagórzanach z homilią biskupa.

930
Msza święta z udziałem młodzieży z homilią biskupa.

Po Mszy świętej spotkanie z grupą Apostolską VIA i Ruchem Światło-Życie i Lektorami.

1100 Msza święta pod przewodnictwem bp. Roberta Chrząszcza z udziałem dzieci.

Po Mszy świętej spotkanie ze scholą i ministrantami.

1230 Msza święta z homilią biskupa.

Po Mszy świętej spotkanie z Różami Różańcowymi i Margaretkami, Chórem i Duszpasterstwem Talent.

1400 Obiad

1500 Msza święta w Zagórzanach z homilią biskupa.

Po Mszy świętej na plebanii spotkania indywidualne z kapłanami posługującymi w parafii i zakończenie wizytacji.

    Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Ofiary przeznaczymy na bieżące utrzymanie kościoła i przygotowanie inwestycji budowy drogi procesyjnej wokół kościoła Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas nabożeństwa do Naszej Pani Gdowskiej w środy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła.

    Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłego w ostatnim czasie Śp. Kazimierza Bugajskiego z Gdowa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski trwania w miłości Chrystusa.