You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY (04.06.2023)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY (04.06.2023)

    Dziś w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Z racji przypadającego Dnia Matki składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim kochanym Mamom, modląc się o Boże błogosławieństwo i obfite łaski dla żyjących oraz o życie wieczne dla zmarłych.

    W czwartek (30 V) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (Boże Ciało). Msze święte w kościele w Gdowie o godz. 630, 800, 1230 i 1800, w Zagórzanach o godz. 900 i 1500. O godz. 930 Msza święta na parkingu przy budynku Szkoły Podstawowej, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie trasy procesji i ołtarzy:

 • I ołtarz     mieszkańcy Gdowa
 • II ołtarz     mieszkańcy Zagórzan
 • III ołtarz     mieszkańcy Zalesian
 • IV ołtarz     mieszkańcy Stryszowej

    Przygotowując ołtarze serdecznie prosimy by przyozdobić je niewielką ilością kwiatów (2 bukiety) ponieważ później z racji miejsca w kościele większość jest wyrzucana. Wobec zbliżającego się jubileusz 25-lecia koronacji obrazu naszej Pani Gdowskiej zebrane fundusze można przeznaczyć na przygotowanie tego jubileuszu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w procesji, szczególnie Orkiestrę Dętą, Druhny i Druhów z OSP z terenu naszej parafii, Panie i Panów do feretronów, baldachimu i niesienia światła. Zapraszamy dzieci I komunijne w strojach, chłopców do dzwonków oraz dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała jak i oktawy. Próby dla dzieci do sypania kwiatów we wtorek i w środę o godz. 1845. Ponieważ kwiatków potrzeba wiele prosimy również tych, którzy mogą o przyniesienie kwiatków dla dziewczynek w czwartek na Mszę świętą i w tygodniu na procesję. Szczególna prośba do młodzieży, która przyjęła sakrament Bierzmowania oraz do ich rodziców, a także rodziców dzieci I Komunijnych o pomoc w niesienie nagłośnienia w czasie procesji. Spotkanie dla niosących nagłośnienie w środę o godz. 1900. Udekorujmy nasze domy, zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie w ramach nabożeństw o godz. 1730, a w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 1100.

    W piątek (31 V) święto Nawiedzenia NMP. Serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe z procesją o godz. 1730.

    W sobotę (2 VI) z racji z racji I soboty miesiąca o godz. 930 Msza święta na którą zapraszamy starszych, samotnych i chorych, wcześniej okazja do spowiedzi. Chorych w domach odwiedzimy od godz. 930. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które oczekują na posługę sakramentalną prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub w kancelarii. Nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją o godz. 1730. Zapraszamy również na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Początek o godz. 2000.

    W przyszłą niedzielę Fundacja MK 12,31 organizuje charytatywny kiermasz ciast na pomoc w rehabilitacji cierpiącego na dziecięce porażenia mózgowe Kuby Mistarza. Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu.

    Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie dziękujemy członkom Parafialnej rady Duszpasterskiej i ludziom dobrej woli za wykoszenie Ogrodu Różańcowego
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła. Jest dla dzieci Staś i Mały Gość Niedzielny, dla młodzieży trwajcie w miłości i ulotki zapraszające na Sercańskie Dni Młodych oraz Gość Ekstra i Gość Historia, Gość niedzielny i Niedziela. Zapraszamy na pielgrzymki i wyjazdy organizowane przez parafię:

 • Wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza 15.06.2024 br.
 • Fatima samolotem od 26 do 30. 09 br., koszt 3450 zł. i 160 euro pozostało jeszcze 6 wolnych miejsc
 • Lourdes samolotem od 11 do 15. 07 br., koszt 1200 zł i 480 euro.
 • Wakacje w Neum w Bośni i Hercegowinie od 23.06 do 4.07. Koszt 900 zł i 480 euro.

  Bliższe informacje i zapisy na pielgrzymki w zakrystii.

    W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do siebie z naszej wspólnoty Śp. Zofię Kowalik z Bilczyc. Niech nasza modlitwa wyprosi jej oglądanie Bożego oblicza na wieki: Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów