You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IX NIEDZIELA ZWYKŁA  (02.06.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IX NIEDZIELA ZWYKŁA (02.06.2024)

    Dziś po raz XVII obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu ciast organizowanym przez Fundację MK 12,31 na pomoc w rehabilitacji cierpiącego na dziecięce porażenia mózgowe Kuby Mistarza.

    Trwa w oktawie Bożego Ciała. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom za wyznanie wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego poprzez tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Mszy świętej polowej i procesji. Dziękujemy Rodzicom dzieci I Komunijnych i młodzieży Bierzmowanej, mieszkańcom Gdowa, Zalesian, Zagórzan i Stryszowej. Dziękujemy Orkiestrze, Policji, oraz Druhom OSP z terenu naszej parafii. Dziękujemy Paniom w strojach regionalnych niosącym feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom z dzwoneczkami oraz ich rodzicom. Pani Katarzynie Ciężarek za przygotowanie i prowadzenie dziewczynek, Służbie Liturgicznej, scholii wraz z opiekunami oraz dzieciom pierwszokomunijnym. Dziękujemy panu kościelnemu Dariuszowi i panu organiście Piotrowi. Szczególne podziękowania dla posługujących w naszej parafii Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi dla siostry Krystyny , Agnieszki i Beaty za ich nieocenioną pomoc przy dekoracji ołtarzy kwiatami i prowadzeniu dzieci. Księdzu Bartoszowi dziękujemy za wykonanie wizerunku Chrystusa Pantokratora do ołtarza głównego Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych połączonych z procesją: dziś po Mszy świętej o godz. 1100, a w tygodniu podczas nabożeństwach o godz. 1730.

    W czwartek (6 VI) zakończenie oktawy Bożego Ciała i rozpoczęcie nowenny przed Beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Podczas Mszy świętej wieczornej błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków. Po Mszy świętej z racji I czwartku miesiąca wraz z grupą KAIROS zapraszamy na ostatnią przed wakacjami modlitwę uwielbienia przed NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM o godz. 1845.

    W piątek (7 VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. Z racji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi rano od godz. 600 i po południu od godz. 1500. Msze święte o godz. 630, 1600 dla dzieci i o 1800. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

    W sobotę (8.VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

    Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

    Zapraszamy na pielgrzymki i wyjazdy organizowane przez parafię:

  • Wyjazd na beatyfikację Sługi Bożego ks. Michała Rapacza 15.06.2024 br.
  • Lourdes samolotem od 11 do 15. 07 br., koszt 1200 zł i 480 euro.
  • Wakacje w Neum w Bośni i Hercegowinie od 23.06 do 4.07. Koszt 900 zł i 480 euro.

    Zapraszamy również na pielgrzymkę do Kodnia organizowaną przez parafię w Niegowici w dniach 4-7 lipca br. Bliższe informacje i zapisy na pielgrzymki w zakrystii.

    Proszono o przekazanie zaproszenia:

    Dyrekcja oraz nauczyciele zapraszają dzieci w wielu od 6 do 16 lat do rozpoczęcia nauki gry na instrumentach: fortepian, skrzypce, wiolonczela, flet, obój, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, perkusja, akordeon. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły. Przesłuchanie do szkoły odbędzie się 8 czerwca 2024 r.

    Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów. W codziennym zaufaniu Jezusowi i podążaniu za Nim niech nas wspiera opieka Świętego Michała Archanioła.