You are currently viewing OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  X NIEDZIELA ZWYKŁA  (09.06.2024)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA (09.06.2024)

    Serdecznie zapraszamy do udziału w nowennie przed beatyfikacją sługi Bożego ks. Michała Rapacza i nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je na zakończenie adoracji. Uroczystość Beatyfikacji Czcigodnego sługi Bożego Księdza Michała Rapacza odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca, w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach o godz. 1100. Mszy św. z obrzędem beatyfikacji przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.

    W środę (12.06) zapraszamy na nabożeństwo do Naszej Pani Gdowskiej po Mszy świętej wieczornej. Intencje dziękczynne i błagalne na nabożeństwo można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu.

    W czwartek (13.06) wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie modlitwą różańcową o godz. 1730, następnie Msza święta i po niej procesja Maryjna. Prosimy o przyniesienie świec. Nowenna przed beatyfikacją w tym dniu będzie o godz. 1720.

            W przyszłą niedzielę zapraszamy na uroczystość odpustowa ku czci św. Brata Alberta patrona kościoła w Zagórzanach. Msza święta odpustowa w Zagórzanach o godz. 900.

    Rodzice Kuby Mistarza serdecznie dziękują za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na jego leczenie. Zebrano kwotę 7203 zł, 50 gr. i 25 euro. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona msza święta o błogosławieństwo Boże. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przelewem na konto parafialne lub osobiście w kancelarii. Ofiary przeznaczymy na bieżące utrzymanie kościoła i przygotowanie inwestycji budowy drogi procesyjnej wokół kościoła Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwie podczas nabożeństwa do Naszej Pani Gdowskiej w środy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna na stoliku z tyłu kościoła.
Z racji urlopu Administracja cmentarza będzie nieczynna przez najbliższe dwa tygodnie.

    Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłego w ostatnim czasie Śp. Jerzego Kubickiego z Gdowa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

    Drogim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła niech Bóg udziela nam łaski trwania w miłości Chrystusa.