Wspominając dziś Wszystkich Wiernych Zmarłych dziękujemy Bogu za ich życie oraz świadectwo żywej wiary i miłości. Miłosiernemu Panu śmierci i życia polecamy z ufnością zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół, nauczycieli, wychowawców, kapłanów, siostry zakonne, wszystkich rodaków poległych w obronie naszej Ojczyzny, a także wszystkich dobroczyńców naszego Kościoła, prosząc o przebaczenie grzechów i wieczną radość wśród zbawionych.
Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą przez modlitwę, Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także dar odpustu, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Aby go uzyskać, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego pobożnie nawiedzić cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlić się za zmarłych. Odpust można uzyskać tylko raz dziennie. W dniach od 1 do 8 listopada, jest on zupełny w inne dni cząstkowy.
W czwartek (6.11) z racji I czwartku miesiąca po Mszy świętej wieczornej Grupa Kairos z ks. Bartłomiejem zapraszają na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem. Pielgrzymów udających się do Argentyny i Brazylii zapraszamy na spotkanie o godz. 2015 w salce.
W piątek (7.11.) I Piątek miesiąca. Msze święte o godz. 630, 1600 dla dzieci i 1800.
W sobotę (8.11.) odwiedzimy chorych od godz. 900. Jeśli są nowi chorzy, prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Również w sobotę zapraszamy wszystkich chętnych na Parafialne Spotkania Szachowe. Rozpoczęcie o godz. 1000 w salkach na wikarówce.
Dziękujemy za ofiary na potrzeby duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej. Przypominamy, że przyszła niedziela jest w naszej wspólnocie niedzielą inwestycyjną. Nadal zbieramy środki na pokrycie kosztów tegorocznych prac remontowych. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za pomoc w prowadzeniu wielkiego dzieła, jakim jest odnowienie naszych świątyń w Gdowie i w Zagórzanach, zapewniając o stałej pamięci modlitewnej. Kochani dobiega końca 5-letnia kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Od przyszłej niedzieli, tj. 9 listopada br., rozpocznie się pierwszy etap wyborów nowej Rady: zgłaszanie kandydatów. Każdy pełnoletni parafianin może rekomendować wybraną przez siebie osobę do składu Rady. Rekomendacja powinna zawierać dane osoby rekomendowanej: imię i nazwisko, dokładny adres i numer telefonu (do wiadomości Komisji Wyborczej). Kandydat do Rady powinien być osobą pełnoletnią, wierzącą i praktykującą, zaangażowaną w życie Kościoła i parafii Pisemną rekomendację należy złożyć do urn, które będą wystawione w bocznych kaplicach od niedzieli 9 do 16 listopada włącznie. Drugi etap powołania Parafialnej Rady Duszpasterskiej czyli wybory dokonywane przez ogół parafian na zgłoszonych kandydatów – nastąpi w drugiej połowie listopada.
Proszono o przekazanie zaproszenia:
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa z Gminą Gdów i Centrum Kultury w Gdowie zapraszają do udziału w zbiórce krwi 8 listopada br. . Krew będzie można oddać w godzinach 900-1300 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie. . Zachęcamy wszystkich, którzy mogą i chcą, podzielić się tym bezcennym darem!
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Anna Figura z Gdowa i śp. Marek Koczaj z Bilczyc. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu w naszej modlitwie: Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Wszystkim Parafianom i Gościom naszego Sanktuarium życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia. Solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Naszej Pani Gdowskiej oraz świętych patronów. Prośmy świętego Michała Archanioła o opiekę nad nami w nadchodzącym tygodniu
